Gol, którego nie powstydziłby się Andrij Szewczenko. Coś drgnęło w Genoi CFC

Genoa CFC strzeliła gola i zapunktowała. Eleganckie trafienie Matti Destro pozwoliło podopiecznym Andrija Szewczenki zremisować 1:1 z US Sassuolo.

Andrij Szewczenko Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Andrij Szewczenko
O Genoi CFC zrobiło się w Polsce głośniej niż zwykle. Nie ze względu na wyczyny pomijanego Aleksandra Buksy, a z powodu spekulacji. Po pierwsze Andrija Szewczenkę połączono ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Polski, a po drugie Krzysztof Piątek miał możliwość powrotu do byłego klubu. Nie skorzystał i najpewniej już nic nie pokrzyżuje jego transferu do Fiorentiny.

Wczesnym popołudniem wygrana 2:1 Cagliari z Sampdorią oznaczała lądowanie Genoi CFC na przedostatnim miejscu w tabeli. Ekipa Szewczenki miała jeszcze możliwość zareagowania na to w Reggio Emilia. Już w 7. minucie Mattia Destro dał jej prowadzenie 1:0 strzałem podeszwą i był to dopiero trzeci gol Genoi za kadencji Ukraińca. Można było mówić o małym święcie, skoro drużyna prowadziła od początku sezonu przez w sumie 66 minut.

US Sassuolo nie pokazało wiele ciekawego w ofensywie do przerwy. W czwartej z rzędu połowie meczu nie strzeliło gola, choć miało na desancie Domenico Berardiego, Giacomo Raspadoriego czy Gregoire'a Defrela.

Berardi doprowadził do remisu 1:1 w 55. minucie. Neroverdi zaczęli budować lepsze ataki i otworzyli sobie szansę na odniesienie zwycięstwa. Nie popisał się Zinho Vanheusden, który dostarczył piłkę reprezentantowi Włoch. US Sassuolo miało sporo czasu na rozstrzygnięcie meczu, ale musiało zadowolić się "oczkiem". Genoa nadal nie wygrała w Serie A po zatrudnieniu Szewczenki, ale zasłużenie zapunktowała.

US Sassuolo - Genoa CFC 1:1 (0:1)
0:1 - Mattia Destro 7'
1:1 - Domenico Berardi 55'

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Vlad Chiriches, Gianmarco Ferrari, Rogerio - Abdou Harroui, Maxime Lopez - Domenico Berardi, Giacomo Raspadori, Giorgos Kyriakopoulos (84' Mert Muldur) - Gregoire Defrel (88' Luigi Samele)

Genoa: Salvatore Sirigu - Zinho Vanheusden, Mattia Bani, Johan Vasquez - Silvan Hefti (64' Mohamed Fares), Hernani (64' Filippo Melegoni), Milan Badelj, Manolo Portanova (84' Francesco Cassata), Andrea Cambiaso - Caleb Ekuban (84' Felipe Caicedo), Mattia Destro (75' Goran Pandev)

Żółte kartki: Raspadori, Rogerio, Lopez (Sassuolo)

Sędzia: Gianluca Manganiello

***

Drugim zaplanowanym na czwartek meczem, do którego nie doszło, było starcie Atalanty BC z Torino FC. Tym razem uziemieni przez lokalny urząd zdrowia zostali piłkarze Granaty. Powodem są zakażenia koronawirusem.