Mistrz Anglii nie zawiódł i pozostaje w grze o puchar

Bez niespodzianki na starcie III rundy Pucharu Anglii. Manchester City wygrał na wyjeździe ze Swindon Town 4:1 i z łatwością wywalczył awans do 1/16 finału.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Manchesteru City Getty Images / Lynne Cameron - Manchester City / Na zdjęciu: radość piłkarzy Manchesteru City
Pep Guardiola nie oszczędzał kluczowych piłkarzy, wystawił bardzo silny skład, dlatego 5. drużyna League 2 (czwarty poziom rozgrywkowy) była bez szans.

Strzelanie rozpoczął w 14. minucie Bernardo Silva, który dołożył nogę po płaskiej centrze Cole'a Palmera, a niespełna kwadrans później było 0:2, gdy sytuację sam na sam z Lewisem Wardem wykorzystał Gabriel Jesus. Brazylijczyk mógł mieć nawet dublet, lecz w drugiej połowie bramkarz Swindon obronił wykonywany przez niego rzut karny.

"The Citizens" i tak jednak podwoili dorobek bramkowy, a wszystko dzięki skutecznemu uderzeniu Ilkaya Gundogana z rzutu wolnego oraz cudownej próbie Palmera, po której piłka poleciała w samo okienko.

IV-ligowiec również miał swoją chwilę radości, bowiem przy stanie 0:3 honorowego gola zdobył Harry McKirdy.

Manchester City wygrał na The County Ground 4:1 i został pierwszym uczestnikiem 1/16 finału Pucharu Anglii. Kolejnych poznamy po meczach rozegranych w sobotę, niedzielę oraz poniedziałek.

Swindon Town - Manchester City 1:4 (0:2)
0:1 - Bernardo Silva 14'
0:2 - Gabriel Jesus 28'
0:3 - Ilkay Gundogan 59'
1:3 - Harry McKirdy 78'
1:4 - Cole Palmer 82'

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Manchester City zdobędzie Puchar Anglii?