Szymon Żurkowski nie gubi formy strzeleckiej

Polak ponownie przymierzył do bramki w lidze włoskiej. Szymon Żurkowski dał Empoli FC prowadzenie w zremisowanym 1:1 meczu z Venezia FC.

Szymon Żurkowski PAP/EPA / ETTORE GRIFFONI / Na zdjęciu: Szymon Żurkowski
Akcja bramkowa Empoli została rozegrana na lewej stronie boiska. Gospodarze pogubili się w obronie, a Filippo Bandinelli miał czas na wykonanie dokładnego dośrodkowania. Piłka została skierowana głęboko do zamykającego atak Szymona Żurkowskiego. Polak nie zastanawiał się długo, nie miał obok siebie przeciwnika i huknął na 1:0.

Żurkowski rozgrywa przełomowy dla siebie sezon we Włoszech. Dla Empoli strzelił dotąd cztery gole, a przy jednym asystował. Skuteczniejsi w Empoli są tylko Andrea Pinamonti oraz Nedim Bejrami. Coraz częściej mówi się o powrocie Polaka do ACF Fiorentiny, z której jest wypożyczony do beniaminka, a także o powołaniu do reprezentacji kraju.

Przed przerwą Żurkowski miał szansę na pierwszy dublet we włoskiej elicie. Polak wparował pod bramkę Venezii po odzyskaniu piłki na skraju pola karnego i oddał mocny strzał. Tym razem nie przymierzył z ostrego kąta w dalszy narożnik bramki.

Venezia miała problem z odpowiedzeniem równie groźnym atakiem. Nie traciła jednak zapału i w 72. minucie doprowadziła do remisu 1:1. David Okereke przydał się gospodarzom po wejściu z ławki rezerwowych na boisko. Ten zawodnik zakończył strzałem kombinacyjny atak zespołu.

Antonin Barak był najważniejszym piłkarzem w wygranym 4:2 meczu Hellasu Werona z US Sassuolo. Czech strzelił Neroverdim trzy gole. Po raz pierwszy przymierzył do bramki w końcówce pierwszej połowy meczu, później wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie ustalił wynik.

22. kolejka Serie A:

Venezia FC - Empoli FC 1:1 (0:1)
0:1 - Szymon Żurkowski 26'
1:1 - David Okereke 73'

US Sassuolo - Hellas Werona 2:4 (0:2) 0:1 - Gianluca Caprari 37' 0:2 - Antonin Barak 44' 1:2 - Gianluca Scamacca 54' 1:3 - Antonin Barak (k.) 57' 2:3 - Gregoire Defrel 67' 2:4 - Antonin Barak 90'