Cracovia trafiona w końcówce sparingu

Pierwszy sparing w okresie przygotowań nie wyszedł Cracovii. Podopieczni Jacka Zielińskiego zostali pokonani 1:2 przez austriacki Rapid Wiedeń.

Cracovia WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Cracovia
Pasy w rundzie jesiennej zapracowały na dziewiąte miejsce w PKO Ekstraklasie, a Rapid Wiedeń jest piątą siłą austriackiej Bundesligi. Oba zespoły przebywają na zgrupowaniu w Turcji.

Jedynego gola dla Cracovii strzelił Pelle van Amersfoort, który był egzekutorem rzutu karnego na początku drugiej połowy meczu. Była to odpowiedź Holendra na trafienie do bramki Koyi Kitagawy z 29. minuty. Rapid zorganizował się raz jeszcze do ataku i rozstrzygnął sparing golem na 2:1 Moritza Oswalda.

Konfrontacja była ostra, a sędzia pokazał żółtą kartką sześciu zawodnikom. Michałowi Rakoczemu nawet dwa razy, co oznaczało przedwczesne opuszczenie boiska. Za Rakoczego wszedł Przemysław Kapek i Cracovia dokończyła mecz w pełnym zestawieniu.

Do zespołu powrócił po dyskwalifikacji David Jablonsky i wystąpił w pierwszej połowie. Kolejne szanse na grę będą w sparingach z ukraińską Desną Czernychów, macedońskim Rabotnickim Skopje i Dynamem Czeskie Budziejowice.

Cracovia - Rapid Wiedeń 1:2 (0:1)
0:1 - Koya Kitagawa 29'
1:1 - Pelle ven Amersfoort (k.) 47'
1:2 - Moritz Oswald 84'

Cracovia: Karol Niemczycki (46' Adam Wilk) - Cornel Rapa (46' Oskar Wójcik), David Jablonsky (46' Matej Rodin), Kamil Pestka (46' Jakub Jugas), Jakub Myszor (46' Otar Kakabadze), Mathias Hebo Rasmussen (46' Damir Sadiković), Florian Loshaj (46' Sylwester Lusiusz), Sergiu Hanca (46' Patryk Zaucha), Karol Knap (46' Michał Rakoczy, 70' Przemysław Kapek), Luis Rocha (46' Pelle van Amersfoort), Rivaldinho (46' Filip Piszczek)

Czy Cracovia zakończy sezon w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy?