Wiślacy grali do końca. Wysokie wygrane Jagiellonii i Stali

Wisła Kraków bardzo długo goniła wynik w sparingu z Ludogorcem Razgrad i zdołała doprowadzić do remisu 1:1. Wyraźnie lepsi od przeciwników byli piłkarze Jagiellonii Białystok oraz Stali Mielec.

piłkarze Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków
Biała Gwiazda dostała mocny cios od wielokrotnego uczestnika europejskich pucharów już w 4. minucie. Uderzenie do bramki Pawła Kieszka oddał Pieros Sotiriou. Wiślacy szukali sposobu na poprawienie wyniku, ale marnowali swoje szanse. Próbował przymierzyć do bramki między innymi Dor Hugi, ale zabrakło mu dokładności. W 81. minucie do remisu 1:1 doprowadził Dawid Szot.

Zagłębie Lubin wygrało 2:1 z azerskim Gabala FK. Najważniejszym piłkarzem tego sparingu był Kacper Chodyna. Wprowadzony przez Piotra Stokowca w przerwie odpowiedział dwoma golami na wczesne trafienie do bramki Gabali. W 57. minucie huknął pod poprzeczkę pięknym kopnięciem, a w 78. minucie przymierzył idealnie z rzutu wolnego.

Po trzy gole strzelili swoim przeciwnikom Jagiellonia Białystok oraz Stal Mielec. Wcześniej przebili się przez defensywę przeciwnika podopieczni Piotra Nowaka. Minął nieco ponad kwadrans i mieli dwubramkową zaliczkę, którą na 3:0 powiększył jeszcze Maciej Twardowski. Stal Mielec doprowadziła do takiego samego wyniku trzema uderzeniami po przerwie.

W podobnych okolicznościach, po odwróceniu wyniku, Radomiak Radom wygrał 2:1 z FK Backa Topola.