Bielik wrócił po 356 dniach! Menadżer oszczędzał Polaka

Krystian Bielik wrócił po długim rozbracie z futbolem. Polski piłkarz pomógł młodzieżowej drużynie Derby County w starciu z Arsenalem (1:1).

Rafał Szymański
Krystian Bielik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
24-latek znalazł się w wyjściowym składzie "Baranów" i był aktywny od pierwszych minut. Na początku spotkania Krystian Bielik mógł mieć udział przy bramce, lecz Osazee Aghatise trafił w poprzeczkę.

Pierwszy gol padł w 17. minucie. Louie Watson zagrał z rzutu wolnego i Isaac Hutchinson umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron "Kanonierzy" wywalczyli rzut karny, a Ben Cottrell wykonał egzekucję. W samej końcówce Watson zmarnował "jedenastkę". Wynik się nie zmienił. Derby County zremisowało 1:1 z Arsenalem w ramach Premier League 2.

Menadżer gospodarzy oszczędzał trzykrotnego reprezentanta Polski. Bielik opuścił plac gry po pierwszej połowie, zastąpił go Courtney Clarke. Po stronie Derby wystąpił również Bartosz Cybulski. Hubert Graczyk obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych Arsenalu.

Dla Bielika był to pierwszy występ od 30 stycznia 2021 roku. Kadrowicz nie mógł dokończyć meczu ligowego z Bristol City (1:0). Później okazało się, że piłkarz po raz drugi zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Polski pomocnik zamierza pomóc seniorskiej drużynie Derby w drugiej części sezonu The Championship.

Derby County U-23 - Arsenal FC U-23 1:1 (1:0)
1:0 - Isaac Hutchinson 17'
1:1 - Ben Cottrell (k.) 65'