Olbrzymia dramaturgia z Borussią Dortmund w roli głównej

22 stycznia kibice Bundesligi zapamiętają na bardzo długo. Tego dnia na niemieckich boiskach piłka aż 23 razy zatrzepotała w bramce.

Kamil Sobala
piłkarze Borussii Dortmund PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund
Fantastyczną rywalizację zobaczyli kibice zgromadzeni na PreZero Arena w Sinsheim. W ramach 20. kolejki 1899 Hoffenheim podejmował u siebie Borussię Dortmund. Lepsi ostatecznie okazali się być jednak goście, którzy zwyciężyli 3:2 w tym spotkaniu.

Wynik pojedynku otworzył Erling Haaland w szóstej minucie, który skutecznie zakończył koronkową akcję swojego zespołu. Gospodarze do wyrównania doprowadzili tuż przed przerwą, bo w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Autorem tego ważnego trafienia został Andrej Kramarić.

W drugim akcie meczu BVB chciało szybko odzyskać prowadzenie i ostatecznie udało im się to w 58. minucie. Świetne podanie prostopadłe wykorzystał wówczas Marco Reus. Osiem minut później było już 3:1 dla Borussii, a to za sprawą bramki samobójczej Davida Rauma.

Hoffenheim jednak nie zamierzało złożyć broni, czego dowodem jest gol kontaktowy autorstwa Georginio Ruttera w 77. minucie, po którym tylko jedna bramka dzieliła tę ekipę od wyrównania. Ostatecznie podopieczni Marco Rose'a dowieźli jednobramkowe prowadzenie i zgarnęli pełną pulę.