Kibole wbiegli na boisko. Jeden z nich miał przy sobie nóż (WIDEO)

Mecz piłkarski z udziałem drużyn młodzieżowych mógł skończyć się tragicznie. Wszystkich zszokował moment, gdy sędzia pokazał nóż, który należał do jednego z kiboli.

Robert Czykiel
nóż, który należał do kibola Sao Paulo Twitter / Na zdjęciu: nóż, który należał do kibola Sao Paulo
Drużyny Sao Paulo FC i Palmeiras Sao Paulo spotkały się w półfinale turnieju młodzieżowego Copinha. Te zawody cieszą się ogromny zainteresowaniem w Brazylii, więc na trybunach było mnóstwo kibiców. Niestety, kilku z nich postanowiło zepsuć piłkarskie widowisko.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kilku kiboli wtargnęło na murawę. Prawdopodobnie byli to sympatycy Sao Paulo. Celem ich ataku byli gracze z drużyny przeciwnej, ale w porę zostali zatrzymani.

Na filmie widać, jak piłkarze gospodarzy powstrzymują dwóch chuliganów. Po chwili do akcji wkracza ochrona. Całe szczęście, że udało się obronić zawodników Palmeiras, bo mogło dojść do rozlewu krwi.

Wszystkich zszokował moment, gdy sędzia pokazał, że na murawie znalazł nóż. Niebezpieczny przedmiot należał do jednego z kiboli.

Spotkanie zostało przerwane na kilka minut. Ostatecznie sędzia postanowił dokończyć mecz. Sao Paulo wygrało 1:0 i awansowało do finału turnieju Copinha.