Sześć goli w meczu Rakowa. Wisła sprawiła niespodziankę

Polskie drużyny przygotowują się do kolejnej rudy w Turcji. Po emocjonującym spotkaniu Raków Częstochowa tylko zremisował 3:3 Z Dinamem Batumi. Z dobrej strony pokazali się piłkarze Wisły Płock. "Nafciarze" zatrzymali Rubin Kazań (0:0).

Rafał Szymański
piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
Podopieczni Marka Papszuna musieli gonić wynik od 12. minuty. Autorem pierwszego gola był Tornike Gaprindaszwili. Chwilę później Vladislavs Gutkovskis pewnie wykorzystał rzut karny. Ozdobą meczu było trafienie Bena Ledermana, który kapitalnie przymierzył z dystansu. Przed przerwą Benjamin Teidi doprowadził do remisu.

Wicemistrzowie Polski nie spuszczali nogi z gazu w drugiej połowie. W 57. minucie Igor Sapała podszedł do rzutu wolnego i znalazł sposób na bramkarza Dinama Batumi. Ostatnie słowo należało jednak do Giorgiego Zarii. Ten mecz zakończył się remisem 3:3.

W niedzielę Wisła Płock rozegrała dwa mecze kontrolne. Zawodnicy Macieja Bartosza sprawili niespodziankę, remisując bezbramkowo z Rubinem Kazań. "Nafciarze" mieli dwubramkową przewagę w spotkaniu z Radnicki 1923 Kragujevac, ale ostatecznie zremisowali 2:2. Na listę strzelców wpisali się Bartosz Zynek oraz Damian Rasak.

Piast Gliwice rywalizował z FK Radnicki Nisz. Już w siódmej minucie wynik otworzył Jakub Czerwiński, który z niewielkiej odległości umieścił piłkę w siatce. Na bramkę Serbów trzeba było czekać do 72. minuty gry. Lazar Arsić znalazł sposób na Karola Szymańskiego.

Spotkanie Zagłębie Lubin - FK Ołeksandrija rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. "Miedziowi" objęli prowadzenie za sprawą Karola Podlińskiego. Swojej szansy nie zmarnował 17-letni Tomasz Pieńko. Młodzieżowiec sprytnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 45. minucie Artur Awahimian ustalił rezultat na 2:1.

Raków Częstochowa - Dinamo Batumi 3:3 (2:2)
0:1 - Tornike Gaprindaszwili 12'
1:1 - Vladislavs Gutkovskis (k.) 20'
2:1 - Ben Lederman 30'
2:2 - Benjamin Teidi 34'
3:2 - Igor Sapała 57'
3:3 - Giorgi Zaria 82'

Wisła Płock - Rubin Kazań 0:0

Wisła Płock - Radnicki 1923 Kragujevac 2:2 (2:1)