Trzech Polaków w derbach Ligurii. Komplikuje się sytuacja Sampdorii

UC Sampdoria nie przełamała się po zmianie trenera na Marco Giampaolo i pozostaje niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. W derbach Kampanii przegrała 0:1 ze Spezią Calcio.

mecz Spezia Calcio - UC Sampdoria PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Spezia Calcio - UC Sampdoria
W tym sezonie derby Ligurii są meczami drużyn zaangażowanych w walkę o utrzymanie. Ostatnio najbliżej pozostania we włoskiej elicie znalazła się Spezia Calcio, która od dawna znajduje się w tabeli wyżej niż Genoa, a ostatnio wyprzedziła Sampdorię dzięki niespodziewanemu zwycięstwu z Milanem.

W Spezii zagrali od początku Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca, a nowy-stary trener gości Marco Giampaolo wystawił w obronie Bartosza Bereszyńskiego. Rywalizacja była wyrównana i brakowało w niej konkretów. Aż do 70. minuty, w której Daniele Verde przerwał niemoc strzelecką i zdobył prowadzenie dla Spezii. Sampdoria zachowała się karygodnie po dośrodkowaniu i nie odpowiedziała na gola.

Torino FC prezentuje się w tym sezonie bardzo solidnie w meczach na własnym stadionie. Tym razem podjęło US Sassuolo bez Karola Linettego w jedenastce. W 16. minucie Antonio Sanabria zdobył prowadzenie 1:0 dla Granaty. Strzelił głową po dograniu Wilfrieda Stephane'a Singo. To trafienie nie wystarczyło do zdobycia kompletu punktów, ponieważ w 89. minucie wyrównał Giacomo Raspadori.

23. kolejka Serie A:

Spezia Calcio - UC Sampdoria 1:0 (0:0)
1:0 - Daniele Verde 70'

Torino FC - US Sassuolo 1:1 (1:0) 1:0 - Antonio Sanabria 16' 1:1 - Giacomo Raspadori 89'