Wyjątkowy dzień dla Puchacza. Brawo!

W dniu swoich 23. urodzin Tymoteusz Puchacz miał podwójny powód do świętowania. Trabzonspor zwyciężył 2:1 w ważnym starciu z Galatasaray, a polski obrońca zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Rafał Szymański
Tymoteusz Puchacz WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Tymoteusz Puchacz
Reprezentant Polski już w ubiegłą środę zadebiutował w nowych barwach. Trabzonspor tylko zremisował 1:1 z Giresunsporem. Przypomnijmy, że Tymoteusz Puchacz w 32. minucie zastąpił Huseyina Turkmena.

Defensor dostał kredyt zaufania od trenera i znalazł się w wyjściowym składzie na spotkanie z Galatasaray. Przez większą część meczu gospodarze mieli jednobramkową przewagę. W 31. minucie Alexandru Cicaldau wykorzystał rzut karny.

Zawodnicy Trabzonsporu wrzucili wyższy bieg w końcówce meczu. Najpierw Anastasios Bakasetas doprowadził do remisu, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu Edin Visca ustalił wynik. Ostatecznie drużyna Polaka wygrała 2:1 z Galatasaray i umocniła się na fotelu lidera Super Lig.

W niedzielę Puchacz obchodził swoje 23. urodziny. Solenizant spędził 90 minut na boisku i miał swój udział w zwycięstwie. Co ciekawe, był to jego pierwszy pełny mecz od wyjazdu za granicę.

Latem Puchacz przeszedł z Lecha Poznań do Unionu Berlin za 2,5 mln euro, jednak nie spełniał oczekiwań. Kadrowicz nie zdołał zadebiutować w Bundeslidze i w styczniu udał się na wypożyczenie do Trabzonsporu.

Galatasaray Stambuł - Trabzonspor 1:2 (1:0)
1:0 - Alexandru Cicaldau (k.) 31'
1:1 - Anastasios Bakasetas 84'
1:2 - Edin Visca 90'