Polak bohaterem! Gol w ostatniej akcji meczu!

Krystian Bielik nie mógł sobie wyobrazić lepszego powrotu na boisko. Piłkarz Derby County został bohaterem ostatniej akcji meczu z Birmingham City (2:2). Jego trafienie było ozdobą spotkania.

Rafał Szymański
Krystian Bielik w akcji Getty Images / im Goode/PA Images / Na zdjęciu: Krystian Bielik w akcji
Reprezentant Polski znalazł się w kadrze meczowej po raz pierwszy od 30 stycznia 2021 roku. Krystian Bielik miał zerwane więzadła krzyżowe i wrócił dokładnie po roku nieobecności.

Drużyna Derby County źle weszła w mecz i musiała gonić wynik. Wynik otworzył Lyle Taylor. Na domiar złego Kamil Jóźwiak opuścił plac gry przed końcem pierwszej połowy. Polski skrzydłowy zszedł do szatni z grymasem bólu na twarzy. Scott Hogan wpisał się na listę strzelców po zmianie stron.

Podopieczni Wayne'a Rooneya wrzucili wyższy bieg w drugiej odsłonie. W 69. minucie Bielik wszedł na murawę za Liama Thompsona i został ciepło przywitany przez kibiców na Pride Park. Trzy minuty przed końcem doliczonego czasu Luke Plange strzelił gola kontaktowego.

Miejscowi walczyli do samego końca i dopięli swego w 6. minucie doliczonego czasu. Bielik odnalazł się pod bramką rywali po zagraniu Richarda Stearmana i efektownym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Wygląda na to, że kadrowicz przypłacił gola kolejnym urazem. Bielik upadł na boisko i złapał się za prawy bark. Klubowi lekarze szybko zajęli się 24-latkiem.

Po dramatycznej końcówce Derby County zremisowało 2:2 z Birmingham City. "Barany" zameldowały się na przedostatnim miejscu w tabeli The Championship.

Rooney obawia się o zdrowie Bielika. - Mam nadzieję, że to nic poważnego, ale jeśli tak, to będziemy musieli sobie z tym poradzić. Robiliśmy to przez cały sezon. Krystian jest dla nas ważnym graczem - mówił menadżer w rozmowie z "Rams TV".

Derby County - Birmingham City 2:2 (0:1)
0:1 - Lyle Taylor 7'
0:2 - Scott Hogan 56'
1:2 - Luke Plange 87'
2:2 - Krystian Bielik 90+6'

Czy Derby wydostanie się ze strefy spadkowej?