Pechowa interwencja Bielika. Zespół Helika nadal bez zwycięstwa

Krystian Bielik rozegrał 45 minut, a jego Derby County przegrało 0:2 Huddsersfield Town. Polak zawinił przy jednej z bramek. Cardiff City było minimalnie lepsze od Barnsley Michała Helika (1:0)

Rafał Szymański
Krystian Bielik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Podopieczni Wayne'a Rooneya sami utrudnili sobie zadanie na początku meczu. W trzeciej minucie Richard Stearman brutalnie sfaulował Lewisa O'Briena i zobaczył czerwoną kartkę.

Menadżer gości musiał załatać lukę w defensywie. Po przerwie Krystian Bielik wszedł na boisko, zastępując Luke'a Plange'a. Przez większą część spotkania Huddersfield Town grało w przewadze liczebnej.

W 76. minucie Duane Holmes uderzył z dystansu, Bielik próbował interweniować i po rykoszecie piłka wpadła do siatki. Druga bramka padła chwilę później. Ryan Allsop obronił strzał Danny'ego Warda, lecz dobitka Jordana Rhodesa była już skuteczna.

Bielik w końcówce upadł na murawę i złapał się za kostkę, ale dotrwał do ostatniego gwizdka. Derby przegrało 0:2 z Huddersfield i zajmuje przedostatnie miejsce w stawce The Championship. W kadrze "Baranów" zabrakło Kamila Jóźwiaka, który leczy kontuzję - więcej TUTAJ.

W drugim środowym meczu Barnsley podejmowało Cardiff City. Miejscowi stworzyli sobie więcej sytuacji, jednak to Walijczycy zdobyli jedyną bramkę. W 71. minucie Uche Ikpeazu wykorzystał asystę Adena Flinta.

Po stronie Barnsley Michał Helik zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Drużyna Polaka czeka na zwycięstwo od 3 listopada 2021 roku i zamyka ligową tabelę.

Huddersfield Town - Derby County 2:0 (0:0)
1:0 - Duane Holmes 76'
2:0 - Jordan Rhodes 70'

Barnsley FC - Cardiff City 0:1 (0:0)
0:1 - Uche Ikpeazu 71'