Cały stadion gwizdał na Roberta Lewandowskiego

Wziął głęboki oddech, spojrzał na bramkarza i przy przeraźliwych gwizdach strzelił gola RB Lipsk. Robert Lewandowski nie myli się przy strzałach z rzutów karnych. Tak też było w jesiennym meczu Bundesligi.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
To była czwarta kolejka bieżącego sezonu. Bayern Monachium po dwóch z rzędu zwycięstwach zmierzył się z RB Lipsk. To był pierwszy mecz Juliana Nagelsmanna przeciwko swojej byłej drużynie.

Strzelanie rozpoczął nie kto inny, jak właśnie Robert Lewandowski. W 12. minucie stanął oko w oko z Peterem Gulacsim przy rzucie karnym. Wziął głęboki oddech, spojrzał na bramkarza i przy przeraźliwych gwizdach strzelił gola RB Lipsk.

Bayern objął prowadzenie, a dla polskiego napastnika był to wówczas gol nr sześć w sezonie 2021/2022. Gola można zobaczyć w filmie poniżej.

Mistrzowie Niemiec tego dnia byli dużo lepsi od swoich rywali. Tuż po zmianie stron na 2:0 podwyższył Jamal Musiala, a kilka minut później Leroy Sane pozbawił złudzeń RB Lipsk strzelając na 3:0.

Gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola w 58. minucie. Manuela Neuera pokonał Konrad Laimer. W ostatnich sekundach spotkania kropkę nad "i" postawił Eric Choupo-Moting. Lewandowski z boiska zszedł już w 59. minucie.

W sobotę Bayern podejmie RB Lipsk. Początek meczu o godz. 18:30. Transmisja w Viaplay.