Napoli wykorzystało szansę. Ekipa Piotra Zielińskiego bliżej lidera

Azzurri wyraźnie poprawili swoją sytuację w walce o mistrzostwo Włoch. Po przerwie reprezentacyjnej pokonali 2:0 Venezię FC. Piotr Zieliński nie był pierwszoplanowym graczem tego meczu.

piłkarze Napoli PAP/EPA / ALESSIO MARINI / Na zdjęciu: piłkarze Napoli
Napoli przyjechało do Wenecji z oczywistym zadaniem. Azzurri chcieli przybliżyć się w tabeli do lidera Interu Mediolan, a także powiększyć przewagę nad czwartą Atalantą i piątą Romą. Wyniki ułożyły się po myśli podopiecznych Luciano Spallettiego, a ci potrafili to wykorzystać.

Napoli dyktowało warunki od początku meczu, ale przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na liczne sytuacje podbramkowe. Uderzenia były albo niecelne, albo nie stanowiły poważnego egzaminu dla Luci Lezzeriniego. Dlatego trener Luciano Spalletti był poddenerwowany na ławce i raczył widzów niewybrednymi włoskimi słowami.

W jedenastce Spallettiego nie zabrakło Piotra Zielińskiego. W środku tygodnia pomocnik spotkał się w Neapolu z Czesławem Michniewiczem, a nowy selekcjoner namaścił go w mediach na jednego z liderów prowadzonej przez siebie reprezentacji Polski.

W pierwszej połowie najbliżej zdobycia gola dla Napoli był Victor Osimhen. Dostał on podanie od Lorenzo Insigne i strzelił z ostrego kąta w słupek. Była też szansa Venezii. David Okereke przeprowadził indywidualny atak i zakończył go płaskim uderzeniem. Gdyby nie interwencja Davida Ospiny, doszłoby do małej niespodzianki na terenie beniaminka. Do przerwy pozostało jednak 0:0.

Piłkarze mogli porozmawiać z trenerami w szatniach o lepszym sposobie na atakowanie. Venezia wróciła na boisko naładowana energią, dlatego Napoli znalazło się w delikatnym odwrocie. Nie potrwało to jednak długo.

Napoli zdobyło prowadzenie 1:0 w 59. minucie. Azzurri przeprowadzili wyczekiwany, skuteczny atak z wykorzystaniem prawego skrzydła. Matteo Politano miał dużo czasu i wykonał precyzyjne dośrodkowanie na głowę Victora Osimhena. Za daleko od Nigeryjczyka był Mattia Caldara i pozwolił na bezkarne przelobowanie Luci Lezzeriniego.

Victor Osimhen strzelił gola w Serie A po 112 dniach przerwy. Dużą część tego okresu stracił z powodu kontuzji. Po uderzeniu Nigeryjczyka goście kontrolowali wydarzenia na boisku i bez dużego problemu utrzymali prowadzenie. Od 88. minuty Azzurri grali bez Zielińskiego, który został zmieniony przez Faouziego Ghoulama. Polak schodził z drobnym urazem, nie wyglądał on na coś poważnego. Wynik na 2:0 ustalił w doliczonym czasie Andrea Petagna.

Venezia FC - SSC Napoli 0:2 (0:0)
0:1 - Victor Osimhen 59'
0:2 - Andrea Petagna 90'

Venezia: Luca Lezzerini - Tyronne Ebuehi, Mattia Caldara, Pietro Ceccaroni, Ridgeciano Haps - Domen Crnigoj (70' Gianluca Busio), Ethan Ampadu (78' Luca Fiordilino), Michael Cuisance (78' Jean-Pierre Nsame) - Nani (62' Thomas Henry), David Okereke, Dennis Johnsen (70' Mattia Aramu)

Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Juan Jesus, Mario Rui - Fabian Ruiz, Stanislav Lobotka - Matteo Politano (79' Eljif Elmas), Piotr Zieliński (88' Faouzi Ghoulam), Lorenzo Insigne (79' Dries Mertens) - Victor Osimhen (88' Andrea Petagna)

Żółte kartki: Busio (Venezia) oraz Rui, Lobotka (Napoli)

Czerwona kartka: Tyronne Ebouehi (Venezia) /90' - za faul/

Sędzia: Maurizio Mariani