Paulo Sousa wściekły na swoich piłkarzy. "Nie rozumieli tego"

Paulo Sousa już na cenzurowanym? W niezwykle prestiżowym spotkaniu jego Flamengo przegrało z Fluminense (0:1). Portugalczyk miał pretensje do swoich zawodników za to, co pokazali na boisku.

Krzysztof Kaczmarczyk
Paulo Sousa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Paulo Sousa
Dla Paulo Sousy był to drugi mecz w roli trenera Flamengo Rio de Janeiro. Jego drużyna przegrała 0:1 w prestiżowym starciu derbowym z Fluminense Rio de Janeiro.

Spotkanie było niesamowicie emocjonujące. Obie ekipy kończyły w "dziesiątkę", a decydujące trafienie goście zaliczyli w 89. minucie meczu.

I Portugalczyk miał ogromne pretensje do swoich podopiecznych za taki obrót sprawy. Co w jego zdaniu zadecydowało o porażce?

- Wraz ze zmianami zespół stracił tożsamość, którą chcę u nas oglądać. Kilku graczy nie zrozumiało, o co ich prosiłem w grze. To była zupełnie inna druga połowa - cytuje Sousę uol.com.br.

Co ciekawe eksperci na tym samym portalu stwierdzili z kolei, że Sousa dokonał "przerażających wyborów". Zwrócono też uwagę na to, jaki to był mecz. "To jedna z największych rywalizacji w piłce nożnej, to gra na poważnie, a nie czas na doświadczenie" - napisano.

Portugalczyk przyznał też nad czym jego klub musi pracować. - Zespół całkowicie stracił koncentrację - przyznał. - Jest jednak wola walki, ten zespół chce osiągnąć dobry wynik. Musimy jednak utrzymywać koncentrację.

Były selekcjoner reprezentacji Polski zrobił pozytywne wrażenie podczas debiutu, w którym jego zespół pokonał pokonał 3:0 Boavistę. Porażka z Fluminense szybko jednak sprowadziła go na ziemię.