Potężna kara dla Cyfrowego Polsatu. To efekt zachowania podczas Euro 2016

W 2016 roku piłkarskie mistrzostwa Europy były pokazywane m.in. na płatnych kanałach należących do Cyfrowego Polsatu. Teraz nadawca został ukarany olbrzymią grzywną za niezgodne z prawem praktyki.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
reprezentacja Portugalii Getty Images / Anadolu Agency / Na zdjęciu: reprezentacja Portugalii
"Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał decyzję prezesa UOKiK o nałożeniu na Cyfrowy Polsat 34,9 mln zł kary za naruszenia zbiorowych interesów konsumentów" - informuje serwis wirtualnemedia.pl.

Kara to efekt niezgodnych z prawem praktyk Cyfrowego Polsatu. Nadawca Euro 2016 transmisje oferował w systemie PPV, a do tego utrudniał swoim klientom dostęp do dwóch niemieckojęzycznych kanałów, które pokazywały mecze mistrzostw Europy. Mowa o ZDF i Dar Erste.

O wyroku poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na swoim twitterowym profilu.

ZOBACZ WIDEO: Skandal podczas przejazdu autokaru Realu Madryt. Te obrazki obiegły świat

"Zakwestionowana praktyka miała miejsce podczas #Euro2016. Cyfrowy Polsat usunął niemieckojęzyczne kanały ZDF i Dar Erste z automatycznej listy programów na dekoderach. Te kanały transmitowały większość meczów piłkarskich. Stało się to na pół godziny przez meczem Anglia-Walia" - czytamy na Twitterze.

"W efekcie, aby obejrzeć niektóre mecze, konsumenci mogli zdecydować się na płatną ofertę Cyfrowego Polsatu. Nie byli też rzetelnie poinformowani o alternatywnej możliwości uzyskania dostępu do kanałów ZDF i Das Erste" - dodano.

Przypomnijmy, że według ustaleń UOKiK, Cyfrowy Polsat usunął w czasie trwania Euro 2016 dwa niemieckie kanały z listy stacji w opcji automatycznego wyszukiwania, a abonenci nie zostali o tym wcześniej uprzedzeni.

Czytaj także:
Po igrzyskach finansowa strata Żyły. Wiemy, ile dokładnie
Na poprzednich igrzyskach Polki biły się o medal do ostatniego strzału. Na tych biją się o coś innego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×