Polskie gole na Camp Nou. Zieliński wśród legend

Piotr Zieliński zapewnił remis SSC Napoli w hitowym starciu z Barceloną. Ofensywny pomocnik został 12. Polakiem, który trafił do siatki na słynnym Camp Nou.

Rafał Szymański
Piotr Zieliński cieszy się z gola PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Piotr Zieliński cieszy się z gola
W 29. minucie czwartkowej rywalizacji Piotr Zieliński dobrze odnalazł się w polu karnym i uderzył w kierunku bramki. Marc-Andre ter Stegen obronił pierwszy strzał kadrowicza, ale nie miał już żadnych szans przy jego dobitce.

Gospodarze odpowiedzieli dopiero po zmianie stron. W 59. minucie Ferran Torres wykorzystał rzut karny i ustalił rezultat. Ostatecznie FC Barcelona zremisowała 1:1 z SSC Napoli w 1/16 finału Ligi Europy. 27-latek opuścił boisko 10 minut przed końcem regulaminowego czasu.

Zieliński jest 12. Polakiem w historii, który strzelił gola na Camp Nou. We wrześniu ubiegłego roku Bayern Monachium rozbił Barcelonę 3:0, wówczas Robert Lewandowski skompletował dublet.

W przeszłości na słynnym stadionie trafiali kolejno: Henryk Szymborski (1957 rok), Władysław Soporek (1957), Gerard Rother (1970), Jerzy Nowok (1970), Zbigniew Boniek (1982), Bogusław Pachelski (1988), Andrzej Łatka (1989), Ryszard Staniek (1992), Wojciech Kowalczyk (1992) oraz Roman Kosecki (1993).

Filar SSC Napoli potwierdził swoją świetną formę. W sezonie 2021/22 Zieliński zdobył już łącznie siedem bramek.

PIOTR ZIELIŃSKI! Zobacz gola Polaka przeciwko Barcelonie!