Zobacz, co zrobił Bereszyński

Bartosz Bereszyński pokazał klasę w ligowym starciu z Empoli FC (2:0). Obrońca Sampdorii Genua asystował przy pięknym trafieniu Fabio Quagliarelli.

Rafał Szymański
asysta Bereszyńskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Bereszyńskiego
Podopieczni Marco Giampaolo sprawili niespodziankę w 26. kolejce Serie A. Doświadczony Fabio Quagliarella rozpoczął strzelanie w meczu z wyżej notowanym Empoli FC. W 14. minucie gry snajper uderzył z ostrego kąta i po rykoszecie piłka trafiła do siatki.

Kwadrans później gospodarze mieli dwubramkową przewagę, a w roli asystenta wystąpił Bartosz Bereszyński. Reprezentant Polski ruszył prawą stroną boiska i idealnie obsłużył Quagliarellę. 39-latek oddał mocny strzał z woleja. Po przerwie wynik już się nie zmienił.

Sampdoria Genua wygrała 2:0 z Empoli FC na Stadio Luigi Ferraris i obecnie znajduje się na 14. miejscu w ligowej tabeli. Bereszyński w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką, natomiast po stronie gości 65 minut rozegrał Szymon Żurkowski.

Bereszyński wystąpił na prawej stronie defensywy i poprawił swoje statystyki. W bieżącym sezonie zagrał już w 24 spotkaniach ligowych, w których zaliczył trzy asysty. Kadrowicz cieszy się dużym zaufaniem trenera "Blucerchiatich". Niedawno jest kontrakt został przedłużony do końca rozgrywek 2024/25.

Włosi docenili interwencje Szczęsnego. "Postawił swoją pieczęć"
Krzysztof Piątek zastąpił "potwora". Czy Fiorentina go wykupi?

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)