The Championship: kolejna porażka Derby County, Krystian Bielik zmieniony już w przerwie

W spotkaniu 23. kolejki The Championship 2021/2022 zespół Derby County, którego zawodnikami są Krystian Bielik (rozegrał 45 minut) oraz Kamil Jóźwiak (poza kadrą meczową), przegrał na wyjeździe z Cardiff City 0:1.

Tomasz Rosiński
Krystian Bielik Getty Images / Jon Hobley/MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Zarówno Cardiff, jak i Derby w ostatnim czasie nie zachwycały, ale faworytem wtorkowego starcia byli gospodarze. Natomiast Barany liczyły na sprawienie niespodzianki i wywalczenie co najmniej punktu, którego zdobycie było cenne w kontekście walki o utrzymanie.

Przyjezdni od początku mieli przewagę optyczną, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało.

W przerwie trener Wayne Rooney zmienił Krystiana Bielika, a w jego miejsce na boisku pojawił się Colin Kazim-Richards. Jednakże ta korekta w składzie nie odmieniła oblicza Derby County.

Gospodarze grali cierpliwie i w 85. minucie zdobyli bramkę, jak się później okazało zwycięską. Wówczas do siatki trafił Uche Ikpeazu, któremu asystował Perry Ng.