Bayern oszalał. Cztery gole w siedem minut!

To była demolka! Bayern Monachium rozprawił się z Bayerem Leverkusen w jesiennym meczu Bundesligi. Mistrzowie Niemiec po pierwszej połowie prowadzili już 5:0, a cztery gole strzelili w zaledwie siedem minut.

Bartosz Zimkowski
mecz Bayer - Bayern Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: mecz Bayer - Bayern
To było starcie lidera z wiceliderem. Bayern Monachium był podrażniony, ponieważ przystępował do tego meczu po sensacyjnej porażce na Allianz Arena z Eintrachtem Frankfurt.

Mistrzowie Niemiec szybko jednak pokazali, kto będzie rządził tego dnia. Już w trzeciej minucie po rzucie wolnym ekipa Juliana Nagelsmanna cieszyła się z gola, gdy Robert Lewandowski technicznym strzałem zaskoczył bramkarza.

Po dwóch kwadransach Lewandowski miał już dublet na koncie. Bayern w zaledwie siedem minut strzelił aż cztery gole. Trafienie dorzucił Thomas Mueller, a dwa Serge Gnabry.

Demolkę Bayernu można zobaczyć w filmie poniżej:

Gospodarzy było stać tylko na honorowego gola. W drugiej odsłonie najlepszy strzelec Bayeru Patrik Schick pokonał Manuela Neuera i ustalił wynik meczu na 5:1 dla Bayernu.

W sobotę dojdzie do rewanżu. Mecz na Allianz Arena zaplanowano na godz. 15:30. Transmisja w Viaplay.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 1:5 (0:5)
0:1 - Lewandowski 3'
0:2 - Lewandowski 30'
0:3 - Mueller 34'
0:4 - Gnabry 35'
0:5 - Gnabry 37'
1:5 - Schick 55'