Widzew Łódź podniósł się po falstarcie

Wicelider Fortuna I ligi tym razem zagrał ostrożnie w obronie, a najważniejszym piłkarzem wygranego 2:0 meczu ze Stomilem Olsztyn był Bartłomiej Pawłowski. Po komplet punktów sięgnął w piątek również GKS Katowice.

piłkarze Widzewa Łódź Materiały prasowe / Widzew.com / Marcin Bryja / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Widzew zagrał bardzo źle w pierwszym meczu rundy wiosennej. W przegranym 2:5 spotkaniu z Arką Gdynia nie popisała się ani defensywa, ani piłkarze odpowiedzialni za atakowanie. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia mieli o czym myśleć przed drugim meczem przeciwko Stomilowi Olsztyn, który na inaugurację rundy zremisował z Koroną Kielce.

W 8. minucie Bartłomiej Pawłowski zachował się najlepiej w polu karnym i strzelił na 1:0 dla Widzewa. Był to pierwszy gol pomocnika po powrocie do klubu z Łodzi w zimowym oknie transferowym. Nie zatrzymał się na nim i w 49. minucie oddał uderzenie na 2:0. Skompletował dublet i zapewnił gościom zwycięstwo.

Stomil próbował gonić przeciwników, ale bezskutecznie. Podopieczni Adriana Stawskiego oddali siedem strzałów celnych, ale Jakub Wrąbel nie przepuścił żadnego z nich do bramki. Dwukrotnie okazał się lepszy w starciu z Patrykiem Mikitą. W jednej z sytuacji piłka została wybita z linii bramkowej Widzewa.

W drugim meczu, rozegranym w piątek, trzeba było znacznie dłużej poczekać na rozstrzygnięcie. GKS Katowice grał z konkurentem z województwa śląskiego i zespołem swojego byłego szkoleniowca Artura Skowronka. W 80. minucie beniaminek strzelił Zagłębiu Sosnowiec gola na 1:0 i w ten sposób zapewnił sobie komplet punktów.