Dubler Fabiańskiego nie drgnął. West Ham będzie gonić

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Munir El Haddadi
PAP/EPA / Na zdjęciu: Munir El Haddadi

Munir El Haddadi zdobył zaliczkę 1:0 dla Sevilli FC w dwumeczu o awans do ćwierćfinału Ligi Europy z West Hamem United. Alphonse Areola tylko odprowadził jego potężny strzał wzrokiem do bramki.

W tym artykule dowiesz się o:

West Ham United gra w europejskich pucharach dopiero po raz dziewiąty. Dotrwał do "wiosny" w nich po raz pierwszy od 1981 roku. Doświadczenie zespołu z Londynu jest małe, ale w fazie grupowej Ligi Europy poradził sobie dobrze i zajął pierwsze miejsce. W walce o ćwierćfinał trafił na Sevilla FC, która sześć razy zdobyła trofeum w Lidze Europy.

Drużyna z Andaluzji chce zwyciężyć po raz siódmy w finale na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Na razie podjęła West Ham United. Angielska drużyna próbowała powtórzyć osiągnięcie ze środy Olympique Lyon oraz Eintrachtu Frankfurt i zdobyć zaliczkę na Półwyspie Iberyjskim.

W bramce gości zagrał Alphonse Areola. Tylko w pierwszym meczu fazy grupowej wystąpił Łukasz Fabiański, który jest numerem jeden w Premier League.

Sevilla zaatakowała. Nie minęło pięć minut i piłka przeleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką w bramce Areoli. Miał on dużo pretensji do obrońców za dopuszczenie do uderzenia Lucasa Ocamposa. Odpowiedzią West Hamu był strzał Nikoli Vlasicia w bramkarza po rzucie wolnym. Trafił prosto w Bono z idealnej pozycji.

Marcos Acuna również nie był dokładny. W 27. minucie starał się zdobyć prowadzenie strzałem z pierwszej piłki z kilkunastu metrów, ale nieznacznie spudłował. W ten sposób pierwsza połowa była bezbramkowa, a przebiegła z delikatnym wskazaniem na Sevillę.

Gospodarze dobrali się do bramki West Hamu w 60. minucie. Munir El Hadadi strzelił na 1:0 po dograniu Marcosa Acuni z rzutu wolnego. Areola nawet nie drgnął po rozegraniu rzutu wolnego i strzale z kilkunastu metrów. Goście nie odpowiedzieli w dwóch kwadransach pozostałych do końca meczu i w Londynie będą musieli odrabiać stratę do Sevilli.

Sevilla FC - West Ham United 1:0 (0:0) 1:0 - Munir El Haddadi 60'

Sevilla: Bono - Jesus Navas, Nemanja Gudelj, Jules Kounde, Marcos Acuna - Jesus Corona (87' Ludwig Augustinsson), Joan Jordan, Oliver Torres - Munir El Haddadi (75' Anthony Martial), Youssef En Nesyri (90' Rafa Mir), Lucas Ocampos

WHU: Alphonse Areola - Benjamin Johnson, Craig Dawson, Kurt Zouma, Aaron Cresswell - Tomas Soucek, Declan Rice, Manuel Lanzini (83' Mark Noble) - Pablo Fornals (90' Arthur Masuaku), Michail Antonio, Nikola Vlasić (67' Said Benrahma)

Żółte kartki: Ocampos (Sevilla) oraz Zouma, Lanzini, Rice (WHU)

Sędzia: Sandro Schaerer (Szwajcaria)