Atalanta lepsza w wymianie ciosów. Rangersi rewelacją Ligi Europy

Po piłkarzach Atalanty BC i Bayeru 04 Leverkusen można było spodziewać się ofensywnego futbolu. Nie zawiedli, a bliżej ćwierćfinału Ligi Europy są Neroblu dzięki zwycięstwu 3:2. Klub Radosława Majeckiego jest w trudnej sytuacji.

piłkarze Atalanty Bergamo PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Atalanta nie zdołała w tym sezonie wywalczyć awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Po pożegnaniu z elitarnymi rozgrywkami, przystąpiła do Ligi Europy i zdążyła tej wiosny wyeliminować Olympiakos Pireus. Tym razem do Bergamo przyjechał Bayer 04 Leverkusen, który w weekend zremisował na stadionie Bayernu Monachium i zamierzał namieszać również w Lombardii. W 11. minucie Aptekarze przeprowadzili zgrabny atak i strzelili gola na 1:0.

Rozdrażniona Atalanta nie potrzebowała dużo czasu na odwrócenie wyniku. Akcje bramkowe zostały przeprowadzone przez Luisa Muriela i Rusłana Malinowskiego. Do remisu doprowadził Ukrainiec z podania Kolumbijczyka, a prowadzenie Neroblu zapewnił Muriel po asyście Malinowskiego. Napastnik Atalanty skompletował dublet w 49. minucie, na co Bayer ripostował golem na 2:3 Moussy Diaby'ego. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego zabiorą do Niemiec skromną przewagę.

Rangers FC sprawili niespodziankę i w poprzedniej rundzie Ligi Europy wyeliminowali Borussię Dortmund. Kolejnym jej przeciwnikiem jest Crvena Zvezda Belgrad. W kadrze Rangersów nie było Mateusza Żukowskiego. Szkocka drużyna potrzebowała kwadransa na zdobycie prowadzenia 2:0 i mogła pilnować wyniku. Zvezda nie wykorzystała nawet rzutu karnego, a po przerwie straciła gola na 0:3 po strzale Leona Baloguna.

AS Monaco przyjechało do Bragi po przełomowym zwycięstwie z Olympique Marsylia. Nastąpiło ono po czterech meczach bez wygranej. Portugalska drużyna potrafi być skuteczna na własnym stadionie, co pokazała w poprzednim dwumeczu z Sheriffem Tyraspol. W bramce Monaco stanął Alexander Nuebel, a Radosław Majecki był na ławce rezerwowych. Braga prowadziła 1:0 od 3. minuty, a obrona Monaco zachowała się karygodnie w zamieszaniu po rzucie rożnym. Gol na 2:0 Vitora Oliveiry stawia w trudnej sytuacji zespół z Ligue 1.