Premier League: drużyny Polaków z porażkami, łatwa wygrana Chelsea

Chelsea już raczej nie powalczy o mistrzostwo Anglii, ale po zwycięstwie z Norwich City 3:1 umacnia się w czołówce. Bolesnej porażki doznał Southampton Jana Bednarka.

Szymon Mierzyński
Jan Bednarek Getty Images / Robin Jones / Na zdjęciu: Jan Bednarek
"The Blues" mierzyli się na wyjeździe z outsiderem i pełną pulę zapewnili sobie już w pierwszym kwadransie. Najpierw po rzucie rożnym gola zdobył Trevoh Chalobah, a w 14. minucie bardzo ładnie pod poprzeczkę uderzył Mason Mount.

W pierwszej połowie zawodnicy "Kanarków" pełnili rolę statystów, zaś klubowy mistrz świata dzielił i rządził. Sytuacja zmieniła się po przerwie, gdy gospodarze byli odważniejsi i udało im się nawet złapać kontakt. Wszystko za sprawą zagrania ręką Chalobaha we własnym polu karnym, po którym jedenastkę wykorzystał Teemu Pukki.

Więcej Norwich już nie wskórało, a w 90. minucie w okienko z kilkunastu metrów trafił Kai Havertz i Chelsea wygrała na Carrow Road 3:1.

Przemysław Płacheta przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

90 minut spędził na boisku inny Polak, Jan Bednarek (zakończył zawody z żółtą kartką). Jego Southampton prowadził z Newcastle United, lecz ostatecznie przegrał 1:2. "Sroki" oddalają się od strefy spadkowej, natomiast ekipa Ralpha Hasenhuettla nie może już liczyć na nic więcej niż miejsce w środku stawki.

Coraz bliżej degradacji jest Watford, który uległ na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 0:4 i wciąż zajmuje 19. miejsce w tabeli.

Norwich City - Chelsea FC 1:3 (0:2)
0:1 - Trevoh Chalobah 3'
0:2 - Mason Mount 14'
1:2 - Teemu Pukki (k.) 69'
1:3 - Kai Havertz 90'

Norwich City: Tim Krul - Max Aarons, Christoph Zimmermann (46' Lukas Rupp), Grant Hanley, Ozan Kabak, Brandon Williams, Joshua Sargent (84' Jonathan Rowe), Kenny McLean, Mathias Normann (46' Milot Rashica), Pierre Lees-Melou, Teemu Pukki.

Chelsea FC: Edouard Mendy - Trevoh Chalobah, Thiago Silva, Andreas Christensen, Cesar Azpilicueta (46' Ruben Loftus-Cheek), Mateo Kovacić (86' N'Golo Kante), Jorginho, Saul Niguez, Mason Mount, Kai Havertz, Timo Werner (86' Romelu Lukaku).

Żółte kartki: Edouard Mendy, Trevoh Chalobah (Chelsea FC).

Sędzia: Martin Atkinson.

Southampton FC - Newcastle United 1:2 (1:1)
1:0 - Stuart Armstrong 25'
1:1 - Chris Wood 32'
1:2 - Bruno Guimaraes 52'

Wolverhampton Wanderers - Watford FC 4:0 (3:0) 1:0 - Raul Jimenez 13' 2:0 - Juan Hernandez (sam.) 18' 3:0 - Daniel Podence 21' 4:0 - Ruben Neves 85'