To był wieczór Arkadiusza Milika. Otrzymał wielkie wyróżnienie

Ekipa Olympique Marsylia pokonała w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy FC Basel 2:1, a Arkadiusz Milik został bohaterem swojego zespołu. Jego zaangażowanie zostało docenione przez francuskie media.

Mateusz Domański
Arkadiusz Milik (z lewej) PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik (z lewej)
W czwartkowy wieczór Arkadiusz Milik rozegrał naprawdę dobry mecz. Najpierw wykorzystał rzut karny, a później popisał się skuteczną dobitką. Za sprawą bramek Polaka zespół Olympique Marsylia wygrał 2:1.

Nic dziwnego w tym, że Milik jest chwalony przez media. Od portalu 90min.com otrzymał notę 7,5. Zauważono, że "jego akcje wyciągały sporą liczbę obrońców, co pozwalało pomocnikom wejść w pole karne".

Siódemkę Milik dostał natomiast od coeurmarseillais.fr. Podkreślono, że szybko otworzył wynik z rzutu karnego, a już w 36. minucie mógł podwyższyć prowadzenie swojego zespołu, ale wówczas czegoś zabrakło i przegrał pojedynek z bramkarzem.

Portal lephoceen.fr dał mu ósemkę. W tym przypadku również zwrócono uwagę na niewykorzystaną okazję z 36. minuty, ale i na słupek w 60. minucie.

Ocenę "7" Polak otrzymał od ledauphine.com. Tak samo jego występ ocenił serwis maxifoot.fr. W tym przypadku Milik został nawet okrzyknięty zawodnikiem meczu!

"Świetna wydajność! Środkowy napastnik Olympique Marsylia już na początku meczu nabrał pewności siebie, strzelając panenką z rzutu karnego" - czytamy w uzasadnieniu. Podkreślono ponadto, że momentami brakowało mu precyzji.

Uznanie Polaka najlepszym graczem tego pojedynku mówi samo za siebie. Jest to bez wątpienia spore wyróżnienie.

Wymowne słowa Kamila Grabary. "Po raz pierwszy od dawna czuję się dumny, że jestem Polakiem"

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)