Arkadiusz Milik bohaterem! Tak dał zwycięstwo swojej drużynie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W czwartkowy wieczór drużyna Olympique Marsylia pokonała w Lidze Konferencji Europy FC Basel 2:1. Ogromną zasługę w tym sukcesie francuskiego zespołu miał Arkadiusz Milik. W 68. minucie wywalczył on drugiego, bardzo ważnego gola.

W tym artykule dowiesz się o:

To właśnie Arkadiusz Milik otworzył wynik czwartkowego meczu w ramach 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. W 19. minucie umieścił piłkę w bramce rywali po rzucie karnym.

Widzowie musieli długo czekać na drugiego gola. Padł on dopiero w 68. minucie. Wówczas środkiem w pole karne wszedł z piłką Valentin Rongier, a bramkarz odbił dość prosty strzał. Do piłki dopadł wtedy Milik i potężnym strzałem trafił pod poprzeczkę.

Jak się później okazało, było to trafienie na wagę triumfu. Bezradni przez większość spotkania zawodnicy FC Basel dopiero nieco ponad dziesięć minut później wywalczyli honorowego gola.

W 79. minucie, po prostopadłym zagraniu, Sebastian Esposito w sytuacji sam na sam trafił na 2:1.

Zawodnicy z Marsylii zwyciężyli, ale po meczu mogli mieć do siebie pretensje o brak skuteczności. Przed rewanżem w kolejny czwartek (17 marca) w Szwajcarii wszystko jest jeszcze możliwe.