Zespół Jakuba Modera nie zatrzymał Liverpool FC

Liverpool FC nie odpuszcza walki o triumf w Premier League 2021/2022. W meczu 29. kolejki The Reds uporali się na wyjeździe z Brighton and Hove Albion (2:0), którego zawodnikiem jest reprezentant Polski Jakub Moder (nie pojawił się na boisku).

Tomasz Rosiński
piłkarze Liverpool FC Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
Walczący o mistrzostwo Anglii i naszpikowany gwiazdami Liverpool co oczywiste przystępował do sobotniego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Natomiast ekipa Brighton dobrze wspomina ostatnie starcia z The Reds (1 zwycięstwo, 2 remisy) i liczyła na sprawienie niespodzianki, co jej się nie udało.

Podopieczni Grahama Pottera mocno rozpoczęli rywalizację, gdyż na początku dwa niezłe strzały oddał Neal Maupay. Jednakże gospodarzom sił na taką grę wystarczyło na dziesięć minut.

Z czasem kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli piłkarze prowadzeni przez trenera Juergena Kloppa, którzy w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Joel Matip zagrał świetne podanie z głębi pola, zaś piłkę głową do siatki posłał Luis Diaz, który uprzedził Roberta Sancheza.

Sędzia Mike Dean jeszcze weryfikował, czy za faul Sancheza na Diazie nie należała się czerwona kartka dla tego pierwszego, ale ostatecznie bramkarz gospodarzy pozostał na boisku.

Później Sadio Mane oraz spółka dłużej utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali na zbyt wiele swojemu rywalowi. Aktywny był Mohamed Salah, który jednak raził nieskutecznością.

Egipcjanin przełamał się dopiero po przerwie w 61. minucie, kiedy to pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką po uderzeniu Naby'ego Keity przez Yvesa Bissoumę.

Potem na murawie działo się już niewiele. Liverpool FC skupiał się na zabezpieczeniu dostępu do własnego pola karnego i na oszczędzaniu sił przed kolejnymi ważnymi w tym sezonie potyczkami. Ostatecznie przyjezdni dowieźli do końca to pewne zwycięstwo, a piąta z rzędu porażka Mew w angielskiej ekstraklasie stała się faktem.