Grad bramek w Premier League. Grało trzech Polaków, Matty Cash z asystą

Obrodziło golami w popołudniowych meczach 28. kolejki Premier League. Wysokie zwycięstwa odniosły Aston Villa, Chelsea i Brentford. Grało trzech Polaków.

Szymon Mierzyński
Matty Cash Getty Images / Na zdjęciu: Matty Cash
Dwaj reprezentanci naszego kraju stanęli naprzeciw siebie w starciu Aston Villi z Southampton. Matty Cash i Jan Bednarek spędzili na boisku po 90 minut, ale zdecydowanie lepszy humor miał ten pierwszy, którego zespół triumfował aż 4:0.

Cash zakończył zawody z asystą, którą zaliczył przy ostatniej bramce Danny'ego Ingsa z 54. minuty.

W takich samych rozmiarach zwyciężyła Chelsea. Do przerwy w jej potyczce z Burnley FC było 0:0, jednak po zmianie stron gole dla klubowego mistrza świata posypały się już jak z rogu obfitości. Dublety skompletowali Reece James oraz Kai Havertz.

Od 1. do 59. minuty grał Jakub Moder (został zastąpiony przez Neala Maupaya), a jego Brighton and Hove Albion uległo na St. James' Park Newcastle United 1:2. Decydujący okazał się pierwszy kwadrans, w którym padły obie bramki dla "Srok".

W sobotę nie zobaczyliśmy Przemysława Płachety. Jego Norwich City, które zamyka stawkę, zmierza do The Championship, a tym razem gładko uległo Brentfordowi - 1:3.

W środku tabeli umocniło się Crystal Palace, które dość niespodziewanie pokonało na Molineux Stadium Wolverhampton Wanderers 2:0. Bramki w pierwszej połowie zdobyli Jean-Philippe Mateta oraz Wilfried Zaha.

Liderem pozostaje Manchester City, który ma 6 pkt. przewagi nad Liverpoolem i 13 nad Chelsea.

0:4 - Christian Pulisić 69'

Newcastle United - Brighton and Hove Albion 2:1 (2:0)

1:3 - Teemu Pukki 90+2'

Wolverhampton Wanderers - Crystal Palace 0:2 (0:2) 0:1 - Jean-Philippe Mateta 19' 0:2 - Wilfried Zaha (k.) 34'

Czy Chelsea dogoni na finiszu choć jeden zespół z dwójki Manchester City - Liverpool?