Lewandowski kontra Benzema. Ależ to będzie walka!

Robert Lewandowski w meczu z Red Bull Salzburg ustrzelił hat-tricka. Przez UEFA został nominowany do nagrody piłkarza tygodnia. Najgroźniejszym konkurentem jest Karim Benzema.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Stefan Matzke - sampics / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
We wtorek Robert Lewandowski poprowadził Bayern Monachium do wygranej 7:1 nad Red Bull Salzburg. Już po 23 minutach spotkania polski napastnik miał na swoim koncie trzy trafienia. Lewandowski wykorzystał dwa rzuty karne i nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Później Bayern poszedł za ciosem i dobił przeciwnika, pewnie awansując do ćwierćfinału Liga Mistrzów. Austriacki zespół nie miał żadnych argumentów w potyczce przeciwko mistrzom Niemiec. Nic zatem dziwnego, że Lewandowski został nominowany do nagrody piłkarza tygodnia.

Nie był on jednak jedynym piłkarzem, który ustrzelił hat-tricka. Takim samym osiągnięciem pochwalić może się Karim Benzema. Do 61. minuty Paris Saint-Germain prowadził w Madrycie, ale potem do głosu doszedł francuski napastnik.

Benzema strzelając trzy gole, odwrócił losy rywalizacji. Jego bramki dały awans Realowi Madryt do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Oprócz tej dwójki do nagrody piłkarza tygodnia nominowani są Fernandinho z Manchester City oraz Milan Skriniar z Liverpool FC. O tym, kto zostanie laureatem zadecydują kibice. W plebiscycie głosować można na stronie UEFA.

Przypomnijmy, że Lewandowski w tym sezonie został już raz nagrodzony tytułem piłkarza tygodnia. Stało się tak w listopadzie, gdy Bayern wygrał z Benficą 5:2, a "Lewy" także ustrzelił hat-tricka.

Szaleństwo na Santiago Bernabeu! Madryt szaleje, Paryż znowu we łzach!