Wymęczone zwycięstwo Chelsea. Zespół Klicha wrócił na właściwe tory

Kai Havertz uratował Chelsea. Londyńczycy zdołali wygrać z Newcastle United (1:0). Po sześciu porażkach z rzędu Leeds United pokonało 2:1 Norwich City. W drugim "polskim meczu" West Ham United poradził sobie z Aston Villą (2:0).

Rafał Szymański
Mateusz Klich Getty Images / Na zdjęciu: Mateusz Klich
To była trudna przeprawa dla podopiecznych Thomasa Tuchela. W pierwszej połowie Miguel Almiron celnie uderzył na bramkę. Pomocnik Newcastle United przetestował golkipera z rzutu wolnego i Edouard Mendy uchronił swój zespół przed stratą gola. Na bramkę trzeba było czekać do 89. minuty. Jorginho zagrał z głębi pola do Kaia Havertza, a ten strzelił obok interweniującego bramkarza. Po zwycięstwie 1:0 Chelsea wciąż zajmuje trzecie miejsce w ligowej stawce.

Jesse Marsch na długo zapamięta niedzielny mecz. Leeds United pod jego wodzą odniosło pierwsze zwycięstwo i zakończyło serię sześciu porażek z rzędu. W 14. minucie Rodrigo wbiegł w pole karne i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza. Norwich City dopięło swego w końcówce, gdy Kenny McLean doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Joe Gelhardta, który w drugiej minucie doliczonego czasu zastąpił Mateusza Klicha i kilkadziesiąt sekund później trafił do siatki. Przemysław Płacheta nie podniósł się z ławki rezerwowych gości.

West Ham United pokonał 2:1 Aston Villę w drugim "polskim meczu". W 57. minucie znakomitą interwencją popisał się Łukasz Fabiański, po strzale Danny'ego Ingsa golkiper sparował piłkę na słupek. Autorem pierwszej bramki był Andrij Jarmolenko. - Gol dla West Hamu, gol dla całej Ukrainy - powiedział stadionowy spiker, a 32-latek nie krył swojego wzruszenia. Rezultat podwyższył Pablo Fornals. Przed zejściem do szatni Jacob Ramsey uderzył nie do obrony i Fabiański musiał wyciągać piłkę z siatki. Matty Cash spędził 90 minut na placu gry.

Southampton Jana Bednarka przegrało 1:2 z walczącym o utrzymanie Watford FC. Bohaterem meczu został Cucho Fernandez, przed zmianą stron napastnik skompletował dublet. Miejscowi odpowiedzieli trafieniem Mohameda Elyounoussiego. Po przerwie rezultat się nie zmienił. Bednarek rozegrał całe spotkanie i w 76. minucie został ukarany żółtą kartką.

Wolverhampton Wanderers był minimalnie lepszy od Evertonu. W 49. minucie Conor Coady strzałem głową skierował piłkę do siatki i w ten sposób przechylił szalę zwycięstwa na korzyść "Wilków". Drużyna Franka Lamparda musiała radzić sobie w osłabieniu, 12 minut przed końcem Jonjoe Kenny obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Chelsea FC - Newcastle United 1:0 (0:0)
1:0 - Kai Havertz 89'

Leeds United - Norwich City 2:1 (1:0)
1:0 - Rodrigo 14'
1:1 - Kenny McLean 90+1'
2:1 - Joe Gelhardt 90+4'

West Ham United - Aston Villa 2:1 (0:0)
1:0 - Andrij Jarmolenko 70'