Paris Saint-Germain otarło łzy po odpadnięciu z Ligi Mistrzów

Paris Saint-Germain nie wygra niczego w Europie, ale we Francji jest już coraz bliżej mistrzostwa. Zespół Mauricio Pochettino nie dał szans Girondins Bordeaux, wygrywając 3:0.

Szymon Mierzyński
Kylian Mbappe PAP/EPA / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Paryżanie lizali w niedzielę rany po odpadnięciu z Ligi Mistrzów, ale tym razem poprawienie sobie humorów nie stanowiło większego wyzwania. Na Parc des Princes przyjechała drużyna z samego dna tabeli. W starciu lidera z outsiderem faworyt był więc jasny.

"Żyrondyści" wytrwali z czystym kontem do 24. minuty, gdy Georginio Wijnaldum bardzo zgrabnym podaniem wypracował czystą pozycję Kylianowi Mbappe, a ten trafił do siatki po nogach Gaetana Poussina.

Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, zaś po zmianie stron szybko padły kolejne gole. Akcję oskrzydlającą skutecznie wykończył Neymar, a największą ozdobą tego meczu było trafienie Leandro Paredesa, który już w polu karnym "położył" zwodem dwóch rywali i ustalił wynik pięknym strzałem pod poprzeczkę.

Paris Saint-Germain wygrało 3:0 i gromadzi 65 pkt. - o 15 więcej niż OGC Nice, które w sobotę tylko zremisowało z Montpellier HSC (0:0). Kwestią czasu jest, aż ekipa Mauricio Pochettino matematycznie zapewni sobie mistrzostwo Francji.

Coraz bliżej spadku jest natomiast Girondins Bordeaux, które pozostaje z dorobkiem 22 "oczek" i zamyka stawkę.

Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux 3:0 (1:0)
1:0 - Kylian Mbappe 24'
2:0 - Neymar 52'
3:0 - Leandro Paredes 61'

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Achraf Hakimi (88' Thilo Kehrer), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes (84' Abdou Diallo), Danilo Pereira, Leandro Paredes, Georginio Wijnaldum (88' Julian Draxler), Lionel Messi, Kylian Mbappe, Neymar.

Girondins Bordeaux: Gaetan Poussin - Stian Gregersen, Marcelo, Anel Ahmedhodzić, Enock Kwateng, Jean Onana (68' Danyło Ihnatenko), Josuha Guilavogui, Remi Oudin (69' Gideon Mensah), Alberth Elis (68' Sekou Mara), Ui-Jo Hwang (80' M'Baye Niang), Yacine Adli (81' Javairo Dilrosun).

Żółte kartki: Leandro Paredes (Paris Saint-Germain) oraz Josuha Guilavogui, Remi Oudin (Girondins Bordeaux).

Sędzia: Francois Letexier.