Sevilla nie wygra Ligi Europy. Piękna noc zespołu Łukasza Fabiańskiego

Piłkarze Sevilla FC marzyli o kolejnym zwycięstwie w Lidze Europy w finale na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Nic z tego. Tym razem zostali wyeliminowani przez West Ham United już w dwumeczu o awans do ćwierćfinału.

piłkarze West Ham United PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: piłkarze West Ham United
West Ham United stanął przed dużym wyzwaniem, jakim było wyeliminowanie z Ligi Europy wielokrotnego jej triumfatora Sevilla FC. Drużyna z Londynu przegrała w Andaluzji 0:1 i ten wynik jeszcze nie przekreślał jej szans na pozostanie w grze o trofeum.

W rewanżu Sevilla próbowała powiększyć przewagę, ale strzał Youssefa En-Nesyriego zatrzymał jedną dłonią Alphonse Areola. Francuz grał w podstawowym składzie West Hamu zamiast Łukasza Fabiańskiego, co jest tradycją w pucharach. Klub z Premier League zaczął odpowiadać swoimi atakami. W 29. minucie Michail Antonio jeszcze nie pokonał bramkarza, ale w 39. minucie Tomas Soucek uderzył na 1:0.

W drugiej połowie żadnemu piłkarzowi nie udało się strzelić rozstrzygającego gola, dlatego w Londynie doszło do dogrywki. W osłabionej Sevilli wchodzili na boisko niedoświadczeni piłkarze, nawarstwiało się zmęczenie. W 112. minucie Andrij Jarmolenko strzelił gola na 2:0 dla West Hamu. Ukrainiec znalazł się w odpowiednim miejscu i wykonał dobitkę po interwencji Bono.

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt i Olympique Lyon byli w teoretycznie korzystniejszej sytuacji niż West Ham United, ponieważ nie musieli gonić na własnym stadionie, a bronili zaliczki wywalczonej na wyjeździe. Tydzień temu Eintracht wygrał 2:1 z Realem Betis, a Olympique 1:0 z FC Porto. Ekipa z Lyonu stanęła na wysokości zadania i cieszyła się z awansu po remisie 1:1 w drugim meczu.

Eintracht został trafiony przez Betis w 90. minucie rewanżu. Gospodarze byli wściekli po tym jak Borja Iglesias oddał strzał z bliska na 1:0 po dograniu Nabila Fekira. W tej sytuacji we Frankfurcie doszło do dogrywki. W czasie doliczonym do niej Martin Hinteregger zapewnił miejsce w ćwierćfinale zespołowi z Bundesligi.