Tradycji stało się zadość. Remis na górze Fortuna I ligi

Miedź Legnica straciła pierwsze punkty w rundzie wiosennej Fortuna I ligi. Lider tradycyjnie zremisował z Koroną Kielce. Pojedynek kandydatów do awansu zakończył się remisem 1:1.

piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
W rundzie jesiennej zespoły przystąpiły do meczu w Kielcach niepokonane i już wtedy wyrastały na poważnych kandydatów do awansu do PKO Ekstraklasy. Od czasu bezbramkowego remisu we wrześniu, Miedź Legnica została liderem i zdystansowała trzecią w tabeli Koronę Kielce. Przed rewanżem miała aż 13 punktów przewagi nad podopiecznymi Leszka Ojrzyńskiego i pielęgnowała serię 15 kolejek bez porażki.

Remis był często typowanym wynikiem przed meczem, ponieważ zespoły podzieliły się punktami w ośmiu z dziewięciu dotychczasowych spotkań. Tym razem w Legnicy było 1:1, co oznacza, że Miedź straciła pierwsze punkty w rundzie wiosennej, ale przynajmniej utrzymała przewagę nad Koroną.

Oba gole padły w pierwszej połowie. Chuca zdobył prowadzenie dla Miedzi w 13. minucie po błędzie Jacka Podgórskiego, który niezdarnie interweniował po dośrodkowaniu Jensa Martina Gammelby'ego. Wyrównał na 1:1 Dawid Błanik, który w 33. minucie dobił uderzenie Jakuba Łukowskiego odbite nieszczęśliwie przez Pawła Lenarcika.

Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 (1:1)
1:0 - Chuca 13'
1:1 - Dawid Błanik 33'

Miedź: Paweł Lenarcik - Jens Martin Gammelby, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina, Damian Tront (79' Szymon Matuszek), Maciej Śliwa, Maxime Dominguez, Chuca (80' Mehdi Lehaire), Kamil Zapolnik, Patryk Makuch

Korona: Konrad Forenc - Michał Koj, Piotr Malarczyk, Adrian Danek, Jacek Podgórski (90' Mario Zebić), Marcin Szpakowski, Filipe Oliveira (86' Oskar Sewerzyński), Roberto Corral, Dawid Błanik, Jakub Łukowski (75' Jakub Górski), Jewgienij Szykawka

Żółte kartki: Mijusković, Zapolnik, Dominguez, Tront, Makuch, Aurtenetxe, Lenarcik (Miedź) oraz Corral, Podgórski, Malarczyk, Szpakowski (Korona)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)