Wicelider eWinner II ligi był w opałach

Stal Rzeszów i Chojniczanka umocniły się na miejscach premiowanych awansem do Fortuna I ligi. Lider wygrał 2:0 z Wisłą Puławy, a drużyna z Chojnic strzeliła Hutnikowi Kraków zwycięskiego gola na 3:2 w ostatniej minucie podstawowego czasu.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Stal Rzeszów przybliża się do awansu do Fortuna I ligi. Od miesięcy prowadzi w tabeli i nie pozwala sobie na częste potknięcia. Po pokonaniu Raduni Stężyca, czekało ją kolejne starcie z beniaminkiem. Tym razem na własnym stadionie zmierzyła się z Wisłą Puławy. Minęło nieco ponad pół godziny i Stal miała bezpieczne prowadzenie 2:0 dzięki strzałom Bartłomieja Poczobuta i Andreji Prokicia.

Również druga w tabeli Chojniczanka stała przed teoretycznie prostym zadaniem. Do Chojnic przyjechał zespół z przeciwnego bieguna w tabeli - przedostatni Hutnik Kraków. Podopieczni Tomasza Kafarskiego nie przepadali w przeszłości za meczami w Krakowie, ale na swoim terenie nie zamierzali oddać ani jednego punktu. Chojniczanka wygrała 3:2, wykonała zadanie, ale z dużymi problemami. Musiała odwracać wynik, a rozstrzygającego gola zdobyła w 90. minucie.

Olimpia Elbląg i Radunia Stężyca są sąsiadkami w tabeli z podobnym problemem. W rundzie wiosennej nie punktują równie regularnie jak jesienią. Dlatego sobotnie starcie zamierzały wykorzystać do poprawienia tegorocznego bilansu. Jesienią Radunia wygrała z Olimpią aż 3:0. Tym razem obu zespołom zabrakło skuteczności, solidnie grali obaj bramkarze, dlatego skończyło się remisem 0:0. Olimpia nie potwierdziła golem gry w jedenastu na dziesięciu po wykluczeniu Michała Millera w 76. minucie.

Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca 0:0

Sokół Ostróda - Znicz Pruszków 2:2 (0:1)
0:1 - Igor Lewczuk 39'
1:1 - Arturo Lias 74'
1:2 - Bartłomiej Kręcichwost 79'
2:2 - Sebastian Rogala 90'

KKS 1925 Kalisz - Śląsk II Wrocław 3:1 (1:0) 1:0 - Nestor Gordillo (k.) 44' 1:1 - Mariusz Idzik 46' 2:1 - Jakub Staszak 67' 3:1 - Piotr Giel (k.) 90'

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów będzie najlepszym drugoligowcem sezonu?