Robert Lewandowski zatrzymany. Bez zmian w klasyfikacji strzelców

Bramkarz SC Freiburg zatrzymał Roberta Lewandowskiego. Kadrowicz nie zdołał poprawić swojego dorobku, ale jego Bayern Monachium zwyciężył 4:1 po szalonej drugiej połowie.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Stefan Matzke - sampics/Corbis / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Występ Roberta Lewandowskiego stał pod znakiem zapytania. Dzień przed meczem 33-latek wrócił do treningów z drużyną Bayernu Monachium, jednak zagrał od pierwszej minuty przeciwko SC Freiburg.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej części gry. Na listę strzelców po stronie Bayernu Monachium wpisali się: Leon Goretzka, Serge Gnabry, Kingsley Coman oraz Marcel Sabitzer. Honorową bramkę dla SC Freiburg zdobył Nils Petersen, który w przeszłości był związany z Bawarczykami. Aktualni mistrzowie Niemiec wygrali 4:1 na Europa-Park-Stadion.

Nagelsmann oszczędzał Lewandowskiego. Doświadczony napastnik spędził 62 minuty na boisku, później zastąpił go Jamal Musiala. Reprezentant Polski nie zaznaczył swojej obecności na murawie, ale w dalszym ciągu jest najskuteczniejszym piłkarzem Bundesligi (31 goli).

W klasyfikacji strzelców kadrowicz ma ogromną przewagę nad rywalami. Wiceliderem jest kontuzjowany Patrik Schick (20 bramek). Podium uzupełnia Erling Haaland (16 bramek), jego Borussia Dortmund w 28. kolejce zmierzy się z RB Lipsk - to będzie bezpośredni pojedynek Norwega z Christopherem Nkunku.