Buksa nie wytrzymał. Został wyrzucony z boiska [WIDEO]

Po nierozważnym zachowaniu Adam Buksa zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. New England Revolution przegrało 0:1 z New York Red Bulls Patryka Klimali.

Rafał Szymański
faul Adama Buksy YouTube / Major Soccer League / Na zdjęciu: faul Adama Buksy
Polski napastnik wrócił ze zgrupowania drużyny narodowej i rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Po zmianie stron Adam Buksa wszedł na boisko za Jozy'ego Altidore'a.

Zespół "Byków" musiał radzić sobie w osłabieniu od 73. minuty, gdy Frankie Amaya obejrzał drugą żółtą kartkę. Goście walczyli jednak o pełną pulę i dopięli swego w samej końcówce. Matt Polster wpakował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Ashleya Fletchera.

Buksa nie dotrwał do ostatniego gwizdka. W trzeciej minucie doliczonego czasu Sean Nealis uderzył Polaka łokciem w twarz, a później kadrowicz ewidentnie kopnął rywala. Sędzia Victor Rivas ukarał 25-latka drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Wynik nie uległ już zmianie. New England Revolution przegrało 0:1 z New York Red Bulls i zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej Major League Soccer W barwach nowojorczyków 78 minut rozegrał Patryk Klimala. Dla Buksy była to pierwszy czerwony kartonik po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych.

New England Revolution - New York Red Bulls 0:1 (0:0)
0:1 - Matt Polster (s.) 90'

Czerwona kartka Adama Buksy (od 6:41):

Trener Lechii zawiedzony po meczu z Legią. "Olbrzymia frustracja"