Korona grała do końca. Koszmar Stomilu Olsztyn

Rewelacyjna przewrotka Jacka Kiełba w doliczonym czasie. Pomocnik Korony Kielce zdobył gola na 2:1 w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Fatalnie wygląda sytuacja Stomilu Olsztyn, któremu nie wyszła końcówka spotkania.

piłkarze Korony Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Korony Kielce
Korona prowadziła dzięki atakowi najskuteczniejszego w jej szeregach w rundzie wiosennej Dawida Błanika. W drugiej połowie piłka znalazła się ponownie w bramce Podbeskidzia, ale gol Adama Frączczaka został anulowany z powodu spalonego. Rozdrażnieni Górale natychmiast odpowiedzieli swoim atakiem i Yigit Emre Celtik strzelił na 1:1 z podania Kamila Bilińskiego. Korona rozstrzygnęła pojedynek golem w doliczonym czasie. Jacek Kiełb nie dość, że przymierzył na wagę dwóch punktów, to jeszcze zrobił to piękną przewrotką.

Stomil Olsztyn zdobył pierwszy punkt po zmianie trenera z Adriana Stawskiego na Piotra Jacka, mimo to odczuwa niedosyt po zremisowanym 1:1 meczu z Resovią. To dlatego, że stracił prowadzenie w doliczonych minutach. Marek Mróz doprowadził do podziału punktów potężnym strzałem po dośrodkowaniu Bartosza Jarocha. Każda taka strata punktów przybliża Stomil do spadku.

Coraz bliżej spadku jest również GKS Jastrzębie. Tym razem drużyna ze Śląska przegrała 0:2 z Sandecją Nowy Sącz. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale GKS nie wytrzymał bez straty gola w osłabieniu. Grę jedenastu przeciwko dziesięciu udokumentował w 72. minucie golem Łukasz Zjawiński. Niewiele później Rafał Kobryń ustalił wynik.

25. kolejka Fortuna I ligi:

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
1:0 - Dawid Błanik 10'
1:1 - Yigit Emre Celtik 51'
2:1 - Jacek Kiełb 90'

Resovia - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
0:1 - Patryk Mikita (k.) 62'
1:1 - Marek Mróz 90'

Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0) 1:0 - Łukasz Zjawiński 72' 2:0 - Rafał Kobryń 76'