Kolejny przerwany mecz Widzewa. Karygodne sceny na trybunach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Widzew.com / Marcin Bryja / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź

Widzew Łódź zachowuje miejsce premiowane awansem do PKO Ekstraklasy. Pokonał 2:0 GKS Katowice w meczu, który został przerwany z powodu niebezpiecznych zachowań na trybunach.

Widzew Łódź odpowiedział na zwycięstwo Korony Kielce z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopiecznym Janusza Niedźwiedzia idzie lepiej w rundzie wiosennej na wyjazdach, co potwierdzili przy Bukowej. W 41. minucie Marek Hanousek strzelił na 1:0 z rzutu karnego. GKS już w przerwie przeprowadził dwie zmiany, ale nie pomagały one w poprawieniu wyniku. Na 2:0 trafił w 84. minucie Przemysław Kita.

Po raz drugi z rzędu mecz Widzewa został przerwany - tym razem z powodu pirotechniki odpalonej przez kibiców obu drużyn. Jeszcze gorzej, że race szybowały po trybunach, stanowiąc niebezpieczeństwo. Drużyny zeszły do szatni, a na stadionie próbowano zaprowadzić porządek. Mecz udało się wznowić na uszkodzonej murawie, przy wyrwanej części krzesełek.

Odra Opole zremisowała 1:1 z Górnikiem Polkowice. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, co potwierdzili strzałem do bramki Tomasa Mikinica z rzutu karnego. Później Odra nie potrafiła ani powiększyć prowadzenia, ani zachować zaliczki. Karą za to było wyrównanie uderzeniem Mateusza Piątkowskiego. Górnik jeszcze walczy o pozostanie w lidze, a Odra oddala się takimi wynikami od baraży.

We wtorek w dwóch z trzech meczów Fortuna I ligi padł gol w doliczonym czasie. W środę nastąpiła powtórka z rozrywki. Także Zagłębie Sosnowiec ratowało wynik rzutem na taśmę. Vamara Sanogo odpowiedział z rzutu karnego na gola zdobytego w ten sam sposób przez Szymona Kobusińskiego. W ten sposób na stadionie Puszczy Niepołomice padł remis 1:1.

25. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Katowice - Widzew Łódź 0:2 (0:1) 0:1 - Marek Hanousek (k.) 41' 0:2 - Przemysław Kita 84'

Odra Opole - Górnik Polkowice 1:1 (1:0) 1:0 - Tomas Mikinic (k.) 18' 1:1 - Mateusz Piątkowski 90'

Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (1:0) 1:0 - Szymon Kobusiński (k.) 49' 1:1 - Vamara Sanogo (k.) 90'