Teodorczyk z drugim golem w sezonie. Błysk Polaka nie wystarczył

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk

Łukasz Teodorczyk skierował piłkę do siatki, ale jego LR Vicenza Virtus tylko zremisował 1:1 z przedostatnim w tabeli FC Crotone. To był drugi gol Polaka w Serie B.

Polski napastnik odzyskał zaufanie trenera i wrócił do podstawowego składu. Łukasz Teodorczyk odwdzięczył się w najlepszy możliwy sposób. W 29. minucie Luca Crecco dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trafiła do 30-latka, a ten wpakował ją do siatki, David Schnegg nie uratował drużyny gości.

Teodorczyk otworzył wynik i sześć minut później został ukarany żółtym kartonikiem. Radość graczy LR Vicenza Virtus nie trwała długo. W 40. minucie gry gola wyrównującego strzelił Manuel Marras.

W końcówce pierwszej połowy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Schnegg. Po zmianie stron rezultat już się nie zmienił. FC Crotone zdobyło cenny punkt, gospodarze mogli pluć sobie w brodę.

LR Vicenza Virtus walczy o utrzymanie w Serie B. Na tę chwilę ekipa Cristian Brocchi plasuje się na 17. miejscu w tabeli.

W 65. minucie środowego meczu Teodorczyk został zmieniony przez Riccardo Meggioriniego. Bilans snajpera po transferze do LR Vicenza Virtus to 12 występów, dwie bramki i tyle samo asyst.

LR Vicenza Virtus - FC Crotone 1:1 (1:1) 1:0 - Łukasz Teodorczyk 29' 1:1 - Manuel Marras 40'

Czy drużyna Teodorczyka utrzyma się na zapleczu Serie A?