"Góral, co ty k... wygadujesz?!". Piłkarz kadry zdradza, co usłyszał od Michniewicza

Choć od finału baraży o awans na MŚ 2022 minął już ponad tydzień, to wiktoria ze Szwedami wciąż budzi duże emocje. Jacek Góralski mówi w "Przeglądzie Sportowym", co usłyszał po ostrym wejściu w rywala. Czesław Michniewicz nieźle się zirytował!

Michał Fabian
Jacek Góralski i sędzia Daniele Orsato WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jacek Góralski i sędzia Daniele Orsato
38. minuta meczu Polska - Szwecja. Wynik 0:0. Zacięty bój o udział w finałach MŚ 2022 w Katarze. Jacek Góralski trafia wyprostowaną nogą w nogę Jespera Karlstroema. Sędzia Daniele Orsato z Włoch pokazuje Polakowi żółtą kartkę. Na szczęście tylko żółtą...

Selekcjoner Czesław Michniewicz po spotkaniu (wygranym przez Polaków 2:0) przyznał, że musiał natychmiast zareagować. Obawiał się bowiem, że pomocnik Kajratu Ałmaty w dalszej części meczu może osłabić zespół.

Teraz sam Góralski wrócił do wspomnianej sytuacji. W "Przeglądzie Sportowym" zrelacjonował przebieg krótkiej rozmowy z selekcjonerem.

- Słyszałem, że trener mocnymi słowami mnie przestrzega przed jakimś głupstwem. Ale odpowiedziałem po swojemu. Coś w stylu: "Trenerze, trzeba ostro z nimi! Pakować się w nich!". Jak to w gigantycznych emocjach. A trener: "Góral, co ty k... wygadujesz?! Zostało siedem minut, a w przerwie cię zmieniam. Niczego nie odwal!" - wspominał pomocnik reprezentacji Polski w "PS".

Na drugą połowę za Góralskiego wyszedł Grzegorz Krychowiak, który kilka minut później wywalczył rzut karny (na bramkę zamienił go Robert Lewandowski).

W rozmowie z "PS" Góralski odniósł się także do zarzutów o brutalną grę. Podkreślił, że nigdy nie zobaczył bezpośredniej czerwonej kartki i "nie da sobie wmówić, że jest łamignatem" (więcej TUTAJ>>).

Przypomnijmy, ze na mistrzostwach świata w Katarze reprezentacja Polski zmierzy się w grupie C z: Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada).