Real Sociedad bliżej pucharów. Deportivo Alaves kilka kroków od degradacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Manuel Lorenzo / Na zdjęciu: radość piłkarzy Realu Sociedad
PAP/EPA / Manuel Lorenzo / Na zdjęciu: radość piłkarzy Realu Sociedad

Dramatyczny przebieg miały dwa niedzielne mecze La Ligi. Gole w nich padały w końcówce. Po ważne trzy punkty sięgnął Real Sociedad.

Piłkarze Deportivo Alaves aktualnie w La Lidze znajdują się w najtrudniejszym położeniu. Drużyna w niedzielę doznała kolejnej porażki. tym razem przegrała 0:1 z Osasuną, gola tracąc w doliczonym czasie.

W potyczce z Realem Sociedad Elche już w 3. minucie objęło prowadzenie. Jednak zespół z San Sebastian jeszcze przed przerwą zdobył dwie gole, a po zmianie stron nie pozwolił zrobić sobie krzywdy.

Real umocnił się na 6. miejscu gwarantującym grę w eliminacjach do Ligi Konferencji.

Po ważne trzy punkty sięgnął beniaminek Espanyol. Drużyna z Barcelony gola Celcie Vigo strzeliła w końcówce i już powoli może przyjmować gratulacje za zapewnienia sobie utrzymania. Dla pewności zespół jeszcze kilka punktów powinien zdobyć. Celta ma trzy punkty mniej, ale także w miarę spokojnie może przystępować do kolejnych meczów.

Osasuna Pampeluna - Deportivo Alaves 1:0 (0:0) 1:0 - Budimir 90+2'

Espanyol Barcelona - Celta Vigo 1:0 (0:0) 1:0 - Wu Lei 89'

Elche CF - Real Sociedad 1:2 (1:1) 1:0 - Carrillo 3' 1:1 - Sorloth 31' 1:1 - Le Normand 39'

Deportivo Alaves utrzyma się w La Lidze?