Surowe kary dla GKS Katowice za skandal na trybunach

Dotkliwe kary dla GKS Katowice za skandal, do jakiego doszło podczas meczu z Widzewem Łódź (0:2). Kibice w najbliższym czasie nie wejdą na stadion przy ul. Bukowej.

Szymon Mierzyński
piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
To efekt zdarzeń, do jakich doszło w trakcie środowej potyczki 25. kolejki Fortuna I ligi. W trakcie drugiej połowy sędzia Jacek Małyszek musiał przerwać grę aż na 22 minuty, bowiem na trybunach miały miejsce dantejskie sceny.

Kibice obu ekip odpalili środki pirotechniczne. W pewnym momencie race zaczęły szybować po widowni, stanowiąc niebezpieczeństwo dla zgromadzonych tam osób. Drużyny zeszły do szatni, zaś służby porządkowe próbowały zaprowadzić porządek. Mecz udało się ostatecznie wznowić na uszkodzonej murawie i przy wyrwanej części krzesełek.

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej zajęła się sprawą niemal natychmiast i już w czwartek podjęła decyzje wobec GKS.

Katowicki klub został ukarany zakazem rozgrywania dwóch domowych spotkań z udziałem publiczności na całym stadionie oraz zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na sześć najbliższych meczów Fortuna I ligi, ponadto musi zapłacić 10 tys. zł grzywny.

GKS zagra przy pustych trybunach z Odrą Opole w 27. kolejce i ze Skrą Częstochowa w 30. kolejce. Jego fani nie pojadą do Olsztyna, Tychów, Niepołomic i Kielc, a także na pierwsze dwa wyjazdowe spotkania w nowym sezonie.