Niemieckie media tak oceniają "Lewego" po gigantycznej sensacji

Robert Lewandowski zdobył gola w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów Bayernu Monachium z Villarreal, ale to rywale zagrają w półfinale tych rozgrywek. Polak niejako zrobił swoje, ale media są podzielone w ocenie jego występu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Robert Lewandowski PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL CONDITIONS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bayern Monachium w rewanżu musiał odrabiać straty - w pierwszym meczu przegrał bowiem w Hiszpanii z Villarrealem 0:1. Na trafienie trzeba było czekać do 52. minuty.

Goście popełnili błąd przy wyprowadzeniu akcji, a piłkę Robertowi Lewandowskiemu dostarczył Thomas Mueller. Polak precyzyjnym otworzył wynik meczu. To jednak nie wystarczyło do awansu, bo rywale w 88. minucie odpowiedzieli trafieniem na wagę remisu i awansu.

Jak media w Niemczech oceniły występ kapitana reprezentacji Polski? "Zapewnił nową nadzieję, ale znowu w trybie słabiutkim" - pisze o występie Lewandowskiego sport.de, który przyznał mu notę "4" (w skali 1-6, gdzie 1 to klasa światowa).

Polakowi zarzucają, że rzadko rozwijał siłę przebicia w polu karnym, bo zbyt często... upadał. Dodatkowo faulami na Raulu Albiolu "otworzył" niepotrzebne przedstawienie i zaprosił rywali do gry na czas.

Również "4" przyznał "Sky Sport". W komentarzu czytamy, że był niewidoczny w pierwszej połowie, w drugą wszedł mocno z trafieniem i... znów był niewidoczny.

"Przypominał Roya Makaaya!" - pisze z kolei spox.com (nota "3,5"). O co chodzi?
"Aż do gola zwracał uwagę tylko niezdarnymi ofensywnymi faulami, ale potem jak Holender wykorzystał sytuację z zimną krwią.".

"Obrońcy Villarreal bardzo ciężko walczyli z Piłkarzem Roku FIFA. Także niedozwolonymi środkami. Już na początku drugiej połowy odpłacił Hiszpanom, trafiając 1:0" - komentuje występ "Lewego" tz.de i przyznaje mu "trójkę". Tak grę napastnika ocenił "Bild".

Sportbuzzer.de zauważa, że "Lewy" stoczył wiele trudnych pojedynków z Albiolem i nawet dostał żółtą kartkę. Potem jednak "zademonstrował klasę w swoich podstawowych kompetencjach". Przedstawiają też jego liczby: 86 strzelonych goli w Lidze Mistrzów, 13 w tym sezonie, a wszystko w zaledwie w 106. występach.

Serwisy sofascore.com oraz whoscored.com wyliczyły z kolei Lewandowskiemu zgodnie ocenę "7".