Festiwal pięknych goli w meczu Serie A. Obie strony nie dawały za wygraną [WIDEO]

Inter Mediolan walczy o mistrzostwo Serie A. Drużyna Simone Inzaghiego wygrała w piątkowym meczu ze Spezią Calcio 3:1. Wynik starcia pięknym uderzeniem otworzył Marcelo Brozović, ale walkę o tytuł najładniejszego trafienia nawiązał Giulio Maggiore.

Mateusz Byczkowski
Piękny gol w meczu Spezii z Interem Twitter / Piękny gol w meczu Spezii z Interem
Obaj kandydaci do mistrzostwa - Inter Mediolan i AC Milan - mieli w piątek do rozegrania swoje spotkania. 33. kolejkę rozpoczął aktualny mistrz Włoch, który chciał nadgonić Rossonerich w tabeli Serie A. Tym razem mierzył się ze Spezią Calcio na terenie rywala.

Festiwal strzelecki rozpoczął Marcelo Brozović. Chorwacki napastnik z kilku metrów huknął z półwoleja pod poprzeczkę. - Rzadko trafia, ale gdy już skierował piłkę do siatki, to zrobił to w przepiękny sposób - powiedział na antenie jeden z komentatorów Eleven Sports.

Kibice na Stadio Alberto Picco widzieli jeszcze inne świetne trafienie. Już pod koniec drugiej połowy Giulio Maggiore uderzył z linii pola karnego po długim rogu. Dało to Spezii Calcio kontakt z rywalem, który jeszcze kilka minut wcześniej podwyższył prowadzenie za sprawą gola Lautaro Martineza.

Już w doliczonym czasie gry Inter Mediolan odpowiedział, a bramkę zdobył Alexis Sanchez. Ekipa Inzaghiego wróciła na fotel lidera Serie A, ale możliwe, że tylko na chwilę, bowiem AC Milan w piątek może już odpowiedzieć.

Walka o mistrzostwo Włoch jest zaciekła. Oprócz tych dwóch ekip o pełną pulę walczy także SSC Napoli Piotra Zielińskiego.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)