Sobota na remis. Widzew Łódź nie oddaje pozycji

Trzy z czterech sobotnich meczów w Fortuna I lidze zakończyły się remisem. Na podział punktów zanosiło się również w Łodzi, ale Widzew w doliczonym czasie strzelił gola na 1:0 Puszczy Niepołomice. Dzięki temu pozostaje wiceliderem.

piłkarze Widzewa Łódź Materiały prasowe / Widzew.com / Marcin Bryja / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Widzew podjął kolejną próbę zdobycia kompletu punktów na własnym stadionie. Jak dotąd, w rundzie wiosennej, głównie rozczarowywał przy Alei Piłsudskiego. Tym razem kandydat do awansu podjął walczącą o utrzymanie Puszczę Niepołomice. Rozstrzygnięcie tego meczu nastąpiło dopiero w doliczonym czasie. Dani Villa zachował się najlepiej w polu karnym i pokonał strzałem na 1:0 Gabriela Kobylaka.

Czwarta w tabeli Korona Kielce straciła punkty w Głogowie. Konfrontacja zakończyła się remisem 1:1. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego prowadzili po pierwszej połowie dzięki strzałowi z rzutu karnego Jakuba Łukowskiego. Krótko po przerwie, Michał Rzuchowski odebrał zaliczkę Koronie, uderzeniem po wymianie podań z Mikołajem Lebedyńskim.

ŁKS zremisował 0:0 na Stadionie Ludowym z Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze są prowadzeni przez Artura Skowronka, czyli byłego szkoleniowca Widzewa. Podopieczni Marcina Pogorzały oddali 15 uderzeń, ale tylko trzy z nich były celne. Dokładności zabrakło między innymi Pirulo w czasie doliczonym. Wcześniej swoje szanse miało również Zagłębie, a piłka po uderzeniu Wojciecha Szumilasa trafiła w słupek.

Skra Częstochowa po raz drugi z rzędu zremisowała 2:2. Tym razem grała ona w Bełchatowie z Górnikiem Polkowice. Piłka nożna bywa przewrotna. W poprzednim meczu Skra uratowała punkt w doliczonym czasie, a tym razem straciła dwa "oczka" w 89. minucie. Do kompromisowego wyniku doprowadził Michał Bojdys po dośrodkowaniu Dominika Radziemskiego. Polkowiczanie mogli nawet rozstrzygnąć starcie, ale strzał ostatniej szansy z rzutu wolnego obronił Mateusz Kos.

28. kolejka Fortuna I ligi:

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
1:0 - Dani Villa 90'

Chrobry Głogów - Korona Kielce 1:1 (0:1)
0:1 - Jakub Łukowski (k.) 19'
1:1 - Michał Rzuchowski 47'

Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 0:0

Skra Częstochowa - Górnik Polkowice 2:2 (1:0) 1:0 - Krzysztof Ropski 27' 1:1 - Marcin Biernat 62' 2:1 - Krzysztof Ropski 72' 2:2 - Michał Bojdys 89'