Bundesliga: RB Lipsk górą w hicie, Union ograł pucharową rewelację

Starcie Bayeru 04 Leverkusen z RB Lipsk było głównym wydarzeniem niedzieli w Bundeslidze. Goście zwyciężyli 1:0 i wskoczyli do pierwszej trójki.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy RB Lipsk PAP/EPA / Ronald Wittek / Na zdjęciu: radość piłkarzy RB Lipsk
Pierwsza połowa była bardzo przeciętna i zawiodła oczekiwania. Na szczęście po przerwie jakość widowiska nieco się poprawiła i zobaczyliśmy ostatecznie rozstrzygającego gola.

Padł on w 69. minucie, gdy Christopher Nkunku, który wszedł na boisko na drugą część i od razu stał się pierwszoplanową postacią, obsłużył Dominika Szoboszlaia, a Węgier pokonał Lukasa Hradecky'ego uderzeniem w krótki róg.

RB Lipsk ma teraz 54 pkt. i wyprzedził niedzielnego przeciwnika, wskakując na 3. miejsce w tabeli Bundesligi.

Czołówkę goni również 1.FC Union Berlin, który potrzebował zaledwie trzech minut w trakcie pierwszej połowy, by rozstrzygnąć na swoją korzyść potyczkę z półfinalistą Ligi Europy, Eintrachtem Frankfurt.

Wynik otworzył Taiwo Awoniyi, a podwyższył go Grischa Proemel. Trafienie tego drugiego zasługuje na szczególną uwagę, bo padło po znakomitym technicznym strzale przy słupku.

W trzecim niedzielnym spotkaniu doszło do sporej niespodzianki. TSG 1890 Hoffenheim zaledwie zremisowało 0:0 z zamykającym tabelę SpVgg Greuther Fuerth.

TSG 1899 Hoffenheim - SpVgg Greuther Fuerth 0:0

1.FC Union Berlin - Eintracht Frankfurt 2:0 (2:0)
1:0 - Taiwo Awoniyi 17'
2:0 - Grischa Proemel 20'

Bayer 04 Leverkusen - RB Lipsk 0:1 (0:0) 0:1 - Dominik Szoboszlai 69'