Benzema rozwiązał problemy Realu. Życiówka Francuza

PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: Karim Benzema cieszy się z gola

Karim Benzema jest nie do zatrzymania. Snajper zapewnił Realowi Madryt zwycięstwo w szlagierze z Sevillą (3:2) i jednocześnie pobił swój życiowy rekord.

W tym artykule dowiesz się o:

Wielu emocji przysporzył niedzielny szlagier Primera Divison. W pierwszych minutach Sevilla zaskoczyła lidera tabeli, gole dla Andaluzyjczyków strzelili Ivan Rakitić oraz Erik Lamela. Madrytczycy ruszyli do ofensywy dopiero po zmianie stron. Real wyrównał wynik za sprawą Rodrygo oraz Nacho.

Zadecydowała bramka w drugiej minucie doliczonego czasu. Karim Benzema znakomicie opanował piłkę po asyście Rodrygo i miał sporo miejsca w polu karnym. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji. Bramkarz Sevilli nie zdołał skutecznie interweniować. Po trafieniu w samej końcówce Real wygrał 3:2 w hicie 32. kolejki.

W wieku 34 lat napastnik "Królewskich" osiągnął życiową formę. Już na tym etapie sezonu Benzema 25 razy trafił do siatki w lidze hiszpańskiej, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze, potrzebował do tego 25 meczów. Do końca rozgrywek pozostało sześć kolejek.

Obecnie Benzema jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Filar Realu będzie najpoważniejszym rywalem Roberta Lewandowskiego w walce o Złotą Piłkę.

Paulo Dybala na celowniku angielskiego giganta!