Klasyk dla PSG. Ponownie głośno o Donnarummie

Bramkarz Paris Saint-Germain popełnił błąd w kolejnym ważnym meczu. Tym razem Gianluigi Donnarumma został uratowany przed kompanów z pola. Lider Ligue 1 odniósł zwycięstwo 2:1 z Olympique Marsylia.

Piłkarze nożni Paris Saint-Germain PAP/EPA / IAN LANGSDON / Piłkarze nożni Paris Saint-Germain
Do klasyku Ligue 1 przystąpili lider i wicelider. Paris Saint-Germain wypracowało dużą przewagę i nie czuje presji Olympique Marsylia w walce o odzyskanie mistrzostwa Francji. Przynajmniej w tabeli, ponieważ w bezpośrednim starciu goście chcieli postawić twardy opór paryżanom.

Gospodarze byli przy piłce na początku meczu i atakowali pozycyjnie. PSG wyszło na prowadzenie 1:0 już w pierwszym kwadransie klasyku. Odrobinę nużąca wymiana podań została przyspieszona przez Marco Verrattiego. Miękka wrzutka za obrońców Olympique trafiła do Neymara, który oddał uderzenie z powietrza do siatki. Beznadziejnie zachował się Pau Lopez i odsłonił bramkę przez Brazylijczykiem.

Piłkarze Olympique wyglądali na przytłoczonych ciężarem meczu, a także energiczną postawą PSG. W drugim kwadransie goście zaczęli przechylać statystykę posiadania piłki na swoją stronę. Przyniosło to efekt w 31. minucie. Duje Caleta-Car strzelił na 1:1 w zamieszaniu po dośrodkowaniu Dimitriego Payeta z rzutu rożnego. Ponownie nie popisał się bramkarz - tym razem Gianluigi Donnarumma interweniował niezdarnie na przedpolu.

Gra wyrównała się. PSG było rozdrażnione stratą prowadzenia, a Olympique opanował nerwy. W 41. minucie Lionel Messi trafił do bramki gości, ale gol nie został uznany z powodu wcześniejszego spalonego Nuno Mendesa. Linii nie utrzymał również Neymar, który wybiegł sam na sam z bramkarzem. Wreszcie w czasie doliczonym Kylian Mbappe strzelił na 2:1 z rzutu karnego za zagranie ręką Valentina Rongiera po strzale Neymara.

Olympique ponownie przegrywał i musiał gonić wynik. Na początku drugiej połowy Dimitri Payet i jego kompani mieli problem z rozpędzeniem się. Szansa na wyrównanie była dopiero w 57. minucie, ale Matteo Guendouzi nie oddał strzału w bramkę po wrzutce Dimitriego Payeta z rzutu wolnego.

Końcówka meczu była nieatrakcyjna. Rozpoczęła się awantura, którą podjudzał między innymi trener Jorge Sampaoli. Dużo było dyskusji z arbitrem, a mało interesujących ataków. Temperatura podniosła się jeszcze w 85. minucie, ponieważ William Saliba wpakował piłkę do bramki PSG, ale gol został anulowany z powodu spalonego w momencie wrzutki z rzutu wolnego Dimitriego Payeta.

Arkadiusz Milik pozostaje poza kadrą Olympique z powodu kontuzji, której doznał w meczu reprezentacji Polski.

32. kolejka Ligue 1:

Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia 2:1 (2:1)
1:0 - Neymar 12'
1:1 - Duje Caleta-Car 31'
2:1 - Kylian Mbappe (k.) 45'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes - Danilo, Marco Verratti (88' Sergio Ramos), Idrissa Gueye (81' Georginio Wijnaldum) - Lionel Messi, Kylian Mbappe (90' Mauro Icardi), Neymar

OM: Pau Lopez - Valentin Rongier (77' Pol Lirola), William Saliba, Duje Caleta-Car (90' Cedric Bakambu), Luan Peres - Matteo Guendouzi, Boubacar Kamara, Pape Gueye (81' Bamba Dieng) - Cengiz Under, Dimitri Payet, Gerson

Żółte kartki: Verratti, Mendes, Gueye, Neymar, Marquinhos, Mbappe, Donnarumma (PSG) oraz Gerson (OM)

Sędzia: Francois Letexier

***

Najwyższe zwycięstwo w niedzielnych meczach odniósł Olympique Lyon. Rozdrażniona po odpadnięciu z Ligi Europy drużyna zgniotła 6:1 Girondins Bordeaux. Już po pierwszej połowie kandydat do spadku musiał pogodzić się z porażką. Po komplet punktów sięgnęli również piłkarze OGC Nice dzięki wygranej 2:1 z Lorient. Aż cztery pozostałe spotkania zakończyły się remisem.

Olympique Lyon - Girondins Bordeaux 6:1 (3:0)

1:1 - Kalifa Coulibaly 53'

ES Troyes AC - RC Strasbourg Alsace 1:1 (0:0) 0:1 - Habib Diallo (k.) 56' 1:1 - Florian Tardieu (k.) 85'