"Wilki" rozszarpały rywali. 27 minut Bartosza Białka

Podopieczni Floriana Kohfeldta urządzili sobie trening strzelecki w piątkowym meczu. VfL Wolfsburg wbił pięć bramek 1.FSV Mainz 05, przyjezdni nie mieli absolutnie żadnych argumentów.

Rafał Szymański
piłkarze VfL Wolfsburg PAP / Stuart Franklin / Na zdjęciu: piłkarze VfL Wolfsburg
Miejscowi zaskoczyli drużynę z Moguncji już w ósmej minucie gry. Najpierw Lukas Nmecha oddał strzał piętą i trafił w słupek, ale dobrze ustawiony był Jonas Wind. Duńczyk zamknął całą akcję.

13 minut później Nmecha przedostał się w pole karne i stracił równowagę po tym, jak Niklas Tauer pociągnął go za koszulkę. Harm Osmers przyjrzał się tej sytuacji, w efekcie defensor gości został wyrzucony z boiska. Max Kruse podwyższył wynik uderzeniem z 11. metrów.

Piłkarze 1.FSV Mainz 05 wpadli w dołek po czerwonej kartce, a VfL Wolfsburg poszedł za ciosem. Z prawej strony znakomicie zacentrował Ridle Baku, Kruse strzelił z pierwszej piłki i ponownie pokonał Robina Zentnera.

W 42. minucie drużyna Floriana Kohfeldta wykorzystała zamieszanie w polu karnym przeciwników. Stefan Bell niefortunnie interweniował pod własną bramką, a Wind z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Kruse nie miał dość. W doliczonym czasie napastnik zdołał opanować piłkę po zagraniu Yannicka Gerhardta i pewnie uderzył obok bramkarza rywali. 34-latek został pierwszym graczem w historii "Wilków", który ustrzelił hat-tricka w pierwszej połowie meczu ligowego.

W 31. kolejce Bundesligi VfL Wolfsburg nie pozostawił złudzeń 1.FSV Mainz 05, wygrywając 5:0 i awansował na 11. miejsce w tabeli. W 63. minucie Bartosz Białek zastąpił Nmechę, lecz nie zaznaczył swojej obecności na murawie.

VfL Wolfsburg - 1.FSV Mainz 05 5:0 (5:0) 1:0 - Jonas Wind 8' 2:0 - Max Kruse (k.) 24' 3:0 - Max Kruse 35' 4:0 - Jonas Wind 42' 5:0 - Max Kruse 45+2'